Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Профорієнтаційна робота в Себинській та Новопетрівській ЗОШ

  З метою проведення профорієнтаційної роботи 18 січня 2022 року викладач Технолого-економічного коледжу Григоренко Єлизавета відвідала Себинську та Новопетрівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, де зустрілася зі здобувачами освіти 9 та 11 класів. Викладач розповіла про коледж, умови вступу і навчання, можливості позанавчальної діяльності та запросила здобувачів освіти відвідати коледж з екскурсією. Дякуємо адміністраціям шкіл за організацію зустрічі.

 2. Підготовка аудиторій до початку нового семестру

   Перед початком нового семестру з метою покращення матеріально-технічної бази кафедри «Агроінженерії» викладачами було проведено модернізацію навчальної лабораторії «Механізації доїння та первинної обробки молока». Здобувачами вищої освіти будуть вивчатися дисципліни: «Машини і обладнання та їх використання у тваринництві», «Механізація і автоматизація СГВ», «Автоматизація сільськогосподарського виробництва», «Машини і механізми виробничих процесів у тваринництві та переробній промисловості», «Машини та машиновикористання у ПП», спеціальностей: 208 «Агроінженерія», 073 «Менеджмент», 281 «Публічне управління та адміністрування», 204 «ТВППТ», 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства». Здобувачам вищої освіти бажаємо успіхів у навчанні!


 3. Привітання магістрів обліково-фінансового факультету

  Напередодні новорічних свят відбулося привітання магістрів обліково-фінансового факультету із завершенням періоду навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти освітньо-професійних програм «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування».
  На  заході були присутні науково-педагогічні працівники, співробітники факультету та батьки. Захід було проведено у створеному для здобувачів вищої освіти просторі для неформальних заходів та відпочинку – «Простір для відпочинку».
  Перший проректор, професор Дмитро Бабенко привітав магістрів із завершенням навчання. До привітань приєдналися представники студентського самоврядування факультету.
  Дякуємо ректорату, кафедрам та структурним підрозділам університету за підтримку та спільний результат освітньої діяльності – підготовку фахівців для обліково-фінансової сфери.
  Вітаємо магістрів, батьків та науково-педагогічних працівників із прийдешніми святами.
  Бажаємо натхнення, успіхів, міцного здоров’я та позитивного настрою.


  Деканат  обліково-фінансового факультету

   

 4. Участь у засіданнях спеціалізованих вчених рад

  28 грудня 2021 року в Інституті зрошуваного землеробства НААН України відбулися засідання Разових спеціалізованих вчених рад на здобуття наукових ступенів докторів філософії за спеціальністю 201 «Агрономія» в яких взяли участь в якості офіційних опонентів НПП кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету доктор сільськогосподарських наук, професор Михайло Федорчук (розгляд у Разовій спеціалізованій вченій раді ДФ 67.379.008 дисертації Олександра Іванишина на тему «Продуктивність різностиглих гібридів кукурудзи залежно від системи удобрення в умовах Західного Лісостепу», науковий керівник доктор сільськогосподарських наук Вероніка Хоміна) та доктор сільськогосподарських наук, доцент Олег Коваленко (розгляд у Разовій спеціалізованій вченій раді ДФ 67.379.006 дисертації Людмили  Кисіль  на тему «Продуктивність сортів ячменю озимого залежно від строків сівби і регуляторів росту на зрошуваних землях Південного Степу України», науковий керівник доктор сільськогосподарських наук Сергій Заєць). 5. Урочистий випуск магістрів на факультеті менеджменту!

  30 грудня 2021 року  на факультеті менеджменту  відбулось урочисте дійство – вручення дипломів  випускникам освітнього ступеня «Магістр» спеціальностей  073 «Менеджмент» та 281 «Публічне управління та адміністрування» денної та заочної форми здобуття освіти.

  Вручення дипломів – це завжди визначна подія, адже випуск - це підведення підсумків роботи викладачів та здобувачів, урочисте визнання результатів їхньої спільної плідної праці.  Роки навчання в університеті пролетіли майже непомітно, і ось настав довгоочікуваний день, коли здобувачам вручили заповітні дипломи.

  Проректор з НП та ВР   Шарата Наталія Григорівна  побажала випускникам ставити неосяжні цілі і прямувати до їх виконання. До вітального слова приєдналися декан факультету Шебаніна Олена В’ячеславівна,  завідувач кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки Ключник Альона Володимирівна та в.о. завідувача кафедри менеджменту та маркетингу Полторак Анастасія Сергіївна.

  Найтепліші слова подяки всьому науково-педагогічному складу та співробітникам Університету від імені усіх випускників висловили Войналович Анастасія Миколаївна, Дюмін Олександр Миколайович, Казмірчук Наталія Сергіївна. З  привітаннями виступили Даша Юхименко, Іван Завірюха та Тетяна Федоренко.

  Бажаємо всім випускникам терпіння, оптимізму, наснаги, відповідальності, родинного тепла, щасливої долі, МИРУ!!! 6. Відбулося підбиття підсумків партнерського конкурсу соціальних проєктів «Від Миколая до Миколая»

   10 січня 2022 року відбулося засідання експертної ради партнерського конкурсу соціальних проєктів «Від Миколая до Миколая». Експертною радою у складі

  1. Шарата Наталія Григорівна, доктор педагогічних наук, доцент,  проректор із науково-педагогічної та виховної роботи і підвищення кваліфікації Миколаївського НАУ, голова експертної ради;

  2. Руденко-Кардаш Людмила Юріївна, заступниця голови експертної ради, заступниця голови правління  Благодійного фонду "ЛАСКА";

  3. Купрієвич Ірина Миколаївна, виконавча директорка Благодійного фонду "ЛАСКА";

  4. Сікаленко Віктор Олексійович, голова громадської організації "Центр навчання освіти дорослих "Південь";

  5. Березовська Тетяна Всеволодівна, завідувачка кафедри українознавства, кандидат історичних наук, доцент, секретар експертної ради.

  Було оцінено 5 проєктів:

  1. Проєкт «Екотуристична локація «Чистий Тилігул» ГО «Кінбурн»;

  2. Проєкт «Історію творять люди», Ініціативна група Благодарівської ЗОШ Нечаянської сільради;

  3. Проєкт «Інфо-тур «Музеї історії Миколаївщини. Перезавантаження», Ініціативна група Новогригорівської гімназії Вознесенської міської ради;

  4. Проєкт «Аркасівська Христофорівка», ГО «Центр розвитку місцевої демократії «Голос громади»;

  5. Проєкт «Цифрова квест-вікторина «Тернівські скарби», Ініціативної групи активних мешканці мікрорайону Тернівка м. Миколаєва.

  Визнано 2 переможці:

  1. Проєкт «Цифрова квест-вікторина «Тернівські скарби», Ініціативної групи активних мешканці мікрорайону Тернівка м. Миколаєва;

  2. Проєкт «Інфо-тур «Музеї історії Миколаївщини. Перезавантаження», Ініціативна група Новогригорівської гімназії Вознесенської міської ради.

  Бажаємо успіхів у подальшій реалізації проєктів!


 7. СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ВЧЕНІ РАДИ ФАКУЛЬТЕТУ ТВППТСБ

  Нещодавно, за рекомендацією МОН до ректора і вченої ради університету Миколаївського НАУ звернулася заступниця директора ВСП «Козелецький фаховий коледж ветеринарної медицини Білоцерківского НАУ» Галай О.Ю., із проханням оцінити її рукопис дисертації на шукану наукову ступінь «Доктора філософії» в галузі знань 20-«Аграрні науки та продовольство». Ця ситуація є зрозумілою, оскільки університет атестований у цій галузі за державним рейтингом категорією «А», що є вищою оцінкою та її мають лише 2 ЗВО в Україні, зокрема і Миколаївський НАУ.
  Роботу виконано під науковим керівництвом відомої в державі вченої –доктора сільськогосподарських наук, професора, Заслуженого працівника сільського господарства України, завідувачки кафедри Білоцерківського НАУ Марії Михайлівни Луценко, на тему «Дослідження ефективності використання високопродуктивних доїльних установок в умовах інноваційних технологій» (https://www.mnau.edu.ua/.../2021/galaj/desertaciya.pdf) за спеціальністю 204-«Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
  Висновок проведеної експертизи роботи докторами сільськогосподарських наук, професорами Нежлукченко Т.І. й Підпалою Т.В. дав право вченій раді університету та ректору за підтримки МОН України сформувати разову спеціалізовано вчену раду ДФ 38.806.002 (https://www.mnau.edu.ua/.../svr-df-1/2021/galaj/nakaz.pdf), причому всієї у складі з докторів наук, професорів – Гиль М.І., Нежлукченко Т.І., Підпала Т.В. (Миколаївський НАУ), Прудніков В.Г. (Державний біотехнологічний університет, м. Харків) та Черненко О.М. (Дніпровський ДАЕУ), яка 17 грудня 2021 року за відкритою процедуру провела засідання (https://www.mnau.edu.ua/.../razovi-specializovani-vcheni.../) і в результаті наукової дискусії за встановленою процедуру досягла спільного рішення – присудити Оксані Юріївні Галай шукану наукову ступінь «Доктора філософії» в галузі сільськогосподарських наук за спеціальністю 204-«Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», з чим її відверто і вітаємо.
  Тож «критична наукова маса», як висловилася експертна група НАЗЯВО, факультету ТВППТСБ Миколаївського НАУ спроможна не тільки готувати за власними освітніми програмами успішно (http://ua-news.mnau.edu.ua/.../VID-STUDENTKY-DO...) наукові кадри, а й оцінювати такі підготовлені в інших ЗВО, причому на базі Миколаївського НАУ, продовжувати славну історію аспірантури університету (https://www.mnau.edu.ua/nauk-rob/asp-i-doc/) і спеціалізованої вченої ради Д 38.806.02 (https://www.mnau.edu.ua/spec-vchen-rad/d-38-806-02/) нашої країни.

  Голова СВР ДФ 38.806.002
  Михайло ГИЛЬ

   

 8. Вручення дипломів випускникам факультету ТВППТСБ

  30 грудня 2021 року відбулися урочисті заходи з нагоди вручення дипломів випускникам ступеня вищої освіти «Магістр» освітніх спеціальностей: 162-«Біотехнології та біоінженерія», 204-«Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» та 152- «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» денної форми навчання факультету ТВППТСБ. 31 випускник виконавши успішно навчальні плани, підтвердивши професійну кваліфікацію – Магістра з «Біотехнологій та біоінженерії», «Метрології та інформаційно-вимірювальної техніки» та «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва» одержали державні дипломи магістрів та європейські додатки до них, до того ж 11 випускників (35,5%) – із відзнакою.
  З вітальною промовою до випускників звернулися завідувачі випускових кафедр, доцент Луговий Сергій Іванович, професор Патрєва Людмила Семенівна, професор Нежлукченко Тетяна Іванівна, які привітали усіх із успішним завершенням навчання та отриманням повної вищої освіти та вручили направлення для навчання в аспірантурі. Заступник декана факультету Трибрат Руслан Олександрович тепло і сердечно привітав випускників та побажав їм посісти гідне місце в житті, берегти землю та шану до праці й власної професії, а здобутий диплом нехай приносить задоволення та кар'єрне зростання. Декан факультету ТВППТСБ професор Гиль Михайло Іванович під час своєї промови зазначив, що протягом навчання в університеті випускники продемонстрували не лише високу успішність в опануванні навчальних дисциплін, але і активну організаторську, наукову та суспільну діяльність, своїм прикладом показали реальність навчання від молодшого бакалавра до магістра.
  У свою чергу випускники, батьки та стейкхолдери виразили слова вдячності та поваги всім науково-педагогічним працівникам, батькам, рідним які впродовж 5 з половиною років не тільки навчали, а й допомагали добрим словом та порадою. Вони побажали колективу Миколаївського НАУ професійного процвітання, натхнення та розумних і наполегливих студентів.
  Вітаємо вас, шановні випускники! Щасливої вам долі й успішної кар’єри, мирного неба над головою та достатку.
  Деканат факультету ТВППТСБ

   

 9. Пам’яті Великої Людини…

   

  Таких людей не обирають,  
  Вони самі приходять у життя. 
  Це люди данні нам від Бога, 
  Від них залежить майбуття! 

   Однією із найважливіших і найдавніших професій у світі є професія – Людина. Людина із великим серцем, безмежною відкритою душею, яка завжди готова надати допомогу, порадити, заспокоїти, переконати, впевнити.  Тому, невипадково, Михайло Федорович Димитров – справжня Людина, Людина з безмежним серцем. 

  Як часто забуваємо про прості радощі життя і занурюємося в суєту повсякденності? Як часто вважаємо себе нещасними, забуваючи, що нам належить головне щастя і безцінний дар життя? Саме ці риторичні запитання ставив Михайло Федорович. І це змушує тебе подивитися на життя іншими очима, полюбити його і радіти кожному дню свого неперевершеного буття.

  Він був надзвичайною Людиною, яка завжди допомагала іншим, часто забуваючи про особисте і навіть звичайну втому. Чи кожен здатен так любити людину до самозреченості? Тому його шанують, люблять і щиро захоплюються.

  Михайло Федорович Димитров – надзвичайна особистість, що як магніт притягувала до себе людей. Усі, хто потрапляє в коло його тяжіння, будуть обертатися в ньому одвічно. 

  Неперевершений фахівець, талановитий діяч, приваблива і надзвичайна особистість, завдяки таким людям, як Михайло Федорович, світ стає добрішим і мудрішим.

  Михайло Федорович Димитров − це глиба людського духу, національної гідності та людяності і він зробив багато для кожного з нас. 

  Михайло Федоровичу, Ви назавжди залишитеся у нашій пам’яті та серцях як світла, добра та порядна Людина.

  З глибоким сумом, печаллю та скорботою колектив 

  Миколаївського національного аграрного університету


  Шановні науково-педагогічні працівники, співробітники та здобувачі вищої освіти!

  Церемонія прощання із Заслуженим працівником культури України, Михайлом Федоровичем Димитровим, відбудеться у приміщенні Миколаївської обласної державної адміністрації 5 січня 2022 року з 11:30 до 13:30.

  Адреса: м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22

 10. Засідання вчених рад

  29 грудня 2021 року в Інституті зрошуваного землеробства НААН України відбулися засідання Разових спеціалізованих вчених рад на здобуття наукових ступенів докторів філософії за спеціальністю 201 «Агрономія», в яких взяли участь в якості офіційних опонентів НПП кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету доктор сільськогосподарських наук, професор Федорчук Михайло Іванович (розгляд у Разовій спеціалізованій вченій раді ДФ 67.379.005 дисертації Дубинської Олени Давидівни на тему «Продуктивність сортів сої за інокуляції насіння бульбочковими й ендофітними бактеріями в умовах зрошення півдня України», науковий керівник доктор сільськогосподарських наук Голобородько Станіслав Петрович) та доктор сільськогосподарських наук, доцент Коваленко Олег Анатолійович (розгляд у Разовій спеціалізованій вченій раді ДФ 67.379.007 дисертації Ільченко Альони Сергіївни на тему «Створення вихідного матеріалу для селекції соняшнику (Helianthus annuus L.) на стійкість до ALS-інгібуючих гербіцидів», науковий керівник кандидат сільськогосподарських наук Вареник Борис Федорович).
   


   

Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)