Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Участь у заходах НАДС України

  З 2022 року НАДС запроваджує проведення автоматизованого конкурсного відбору виконавців державного замовлення на підготовку здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування» та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з використанням функціональних можливостей вебпорталу управління знаннями у сфері професійного навчання «Портал управління знаннями» (далі Портал).

  01.07.2022 р. викладачі кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки прийняли участь у інформаційній онлайн-сесії «Проведення автоматизованого конкурсного відбору виконавців державного замовлення НАДС на підготовку здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування» та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування», на якій мали змогу отримати відповідні роз’яснення щодо подання закладами освіти конкурсних пропозицій для участі у конкурсному відборі через Портал.


 2. Участь в обговоренні тематики «Student-focused Learning, Teaching and Assessment» у процесі роботи віртуальної міжнародної літньої школи

   Науково-педагогічні працівники факультету менеджменту та здобувачі вищої освіти освітньо-професійних програм 073 «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та 122 «Комп'ютерні науки» початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти взяли участь в роботі віртуальної міжнародної літньої школи в рамках проєкту DAAD «Цифрова модернізація викладання в українських аграрних університетах», яка розпочалася з обговорення цікавої та актуальної тематики «Навчання, викладання та оцінювання, орієнтовані на студента».

  Дана тематика представлена для обговорення Nieky van Veggel (Writtle University College, UK).

  Дякуємо за активну участь у роботі міжнародної літньої школи!
      
 3. Профорієнтаційна робота

   04 липня 2022 року відбулася онлайн-зустріч з учнями 11 класів Коблівського ЗЗСО Миколаївської області. З боку Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ) у заході взяли участь І. Марценюк (декан факультету довузівської підготовки), Є. Боркарь (відповідальний секретар приймальної комісії МНАУ) та О. Зубєхіна-Хайят (асистент кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу), В. Гавриш. (професор кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу). З боку Коблівського ЗЗСО у зустрічі прийняли участь 8 учнів та їх класний керівник С. Антошкіна. Майбутні абітурієнти були проінформовані щодо особливостей вступної компанії поточного року. Особливий інтерес викликала підготовка мотиваційного листа та організації навчального процесу в Миколаївському НАУ.

   Бажаємо мирного неба! 4. Virtual international summer school in the framework of the DAAD Project „Digital Modernization of Lecturing in Ukrainian Agricultural Universities“

   

  05 липня 2022 року розпочато роботу віртуальної міжнародної літньої школи в рамках проєкту DAAD «Цифрова модернізація викладання в українських аграрних університетах».

  Тематикою міжнародної літньої школи було обрано «Цифрові інструменти для сучасного, студентоцентрованого та мотиваційного викладання лекцій в університетах».

  Для організації та проведення літньої школи сформовано міжнародну експертну команду: 6 експертів із трьох українських університетів-учасників проєкту, 3 європейських експерти у сфері цифровізації.

  Учасниками літньої школи є команди закладів вищої освіти України у складі 6 викладачів та 10 здобувачів вищої освіти. Миколаївський національний аграрний університет представляють науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти факультету менеджменту, інженерно-енергетичного факультету та факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології.

   Програма роботи 1 дня літньої школи наведена нижче:

   

  Tuesday, 5th of July

  9.00 - 9.30

  Welcome speech from the project coordinator Prof. Dr. Ralf Schlauderer          Vice President for Academic National and International Continuing Education, Head of HSWT Academy and International School

  9.30 - 10.00

  Presentation of the DAAD Project „Digital Modernization of Lecturing in Ukrainian Agricultural Universities“: working stages, challenges and achievements

  Dr. Kateryna Tuzhyk

  University of Applied Sciences Weihenstephan - Triesdorf

  10.00 – 12.00

  Student-focused Learning, Teaching and Assessment

  Nieky van Veggel

  Writtle University College, UK

  12.00 -13.00

  Lunch Break

  13.00 – 16.00

  Zoom tools: Creating engaging live online events

  Charlotte Kätzel, M.A.

  Hochschule Ansbach

  16.00 – 17.00

  Break

  17.00 -19.00

  Design Thinking

  Tobias Greissing

  Imsinne GmbH

  Дякуємо організаторам та експертам за цікавий початок роботи міжнародної літньої школи!


   
   

 5. Підвищення кваліфікація науково-педагогічних працівників кафедри обліку і оподаткування

   

  Дружній колектив кафедри обліку і оподаткування з 20 по 25 червня 2022 року пройшов підвищення кваліфікації для викладачів аграрного профілю на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України «Облік, оподаткування і контроль: вплив воєнного стану».

  Серед модераторів заходу та учасників курсів були представники Державної аудиторської служби України, ТОВ «Всеукраїнський інститут права і оцінки», Центру професійних бухгалтерів, Навчального центру компанії «Linkos group», TOB «Тренінгово-консалтингова компанія «Азимут». На курсах обговорювалися такі важливі питання як оцінка збитків сільськогосподарських підприємств та земельні відносини в умовах воєнного стану; особливості проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану; регулювання трудових відносин та організація документообороту в умовах воєнного стану; зміни податкового законодавства тощо.

  Курси, які були організовані на високому науково-методичному та практичному рівні, стали можливістю спілкування, обміну думками та пропозиціями, своєрідною підтримкою один одного у таких непростих умовах життя і роботи. Завідувач кафедри обліку і оподаткування нашого Миколаївського національного аграрного університету професор М.В. Дубініна висловила від імені всього колективу кафедри величезну вдячність організаторам і учасникам заходу, наголосила на важливості отриманої інформації, що стала міцним підґрунтям для адаптації  до змін в умовах воєнного стану.
 6. Профорієнтаційна робота з випускниками 2021 року

   В рамках профорієнтаційної роботи кафедра електроенергетики, електротехніки та електромеханіки провела онлайн зустріч 04.07.2022 року з випускниками ОС «Бакалавр» Миколаївського НАУ 2021 року.

  З випускниками минулих років провели зустріч секретар приймальної комісії Ірина Суковіцина та доцент кафедри Лариса Вахоніна. На онлайн зустрічі абітурієнти були ознайомлені з умовами вступу до магістратури у 2022 році та можливостями отримати якісну освіту на рівні ОС «Магістр» у Миколаївському національному аграрному університеті.

  В результаті активної бесіди абітурієнти отримали всі відповіді на питання стосовно вступу та виявили бажання продовжити навчання у МНАУ на рівні ОС «Магістр» денної та заочної форм навчання.

 7. Єдиний кваліфікаційний іспит здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в умовах військового стану

  З 27 по 29 червня 2022 року у МНАУ на інженерно-енергетичному факультеті проводився єдиний підсумковий кваліфікаційний іспит у дистанційній формі на здобуття ОС «Бакалавр» спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання груп Ен 4/1, Ен 4/2, ЗЕн 5. У зв’язку з воєнним станом іспит відбувся в режимі онлайн.

  На початку іспиту відповідальний секретар приймальної комісії Євгеній Баркарь привітав студентів з допущенням до єдиного кваліфікаційного іспиту та ознайомив випускників з перевагами вступу на магістратуру до Миколаївського національного аграрного університету.

  Єдиний кваліфікаційний іспит склали усі 34 студенти денної форми навчання, та 9 студентів заочної форми навчання, здобувачів вищої освіти  привітали члени екзаменаційної комісії та голова комісії В’ячеслав Прус доктор технічних наук, завідувач кафедри електротехніки Кременчуцького національного університету імені М. Остоградського.

  Кафедра електроенергетика, електротехніка та електромеханіки вітає студентів з успішним завершенням навчання в Миколаївському національному аграрному університеті та бажає мирного неба над головою. 8. Привітання із закінченням бакалаврату

   Ось і настав довгоочікуваний день для здобувачів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»ОС «Бакалавр» - отримання дипломів!

  Шановні бакалаври! Викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування щиро вітають  Вас із цією значною подією Вашого життя. Перед Вами відкривається справжнє життя, яке неодмінно викличе низку запитань і поставить перед Вами багато складних завдань. В цей особливий день  хочемо побажати Вам не боятися труднощів, вірити у свої здібності, не втрачати своєї щирості та пробиватися завжди та скрізь!

  З чистою душею та совістю ми відкриваємо для Вас двері в майбутнє і бажаємо досягти всіх поставлених цілей!
 9. Спеціальна онлайн-сесія з інформування про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни

   01 липня 2022 року на замовлення ESOSH і журналу «Охорона праці» представництво Данської ради у справах біженців в Україні (ДРБ) на платформі Microsoft Teams відбувся вебінар «Ризики, пов’язані з вибухонебезпечними залишками війни».

  У вебінарі взяли участь старший викладач кафедри методики професійного навчання Вячеслав Курепін та здобувач вищої освіти спеціальності 015 «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства)» Іваненко Валерія.

  Під час онлайн-сесії учасники отримали інформацію про небезпеку від вибухонебезпечних предметів; основних правилах безпечної поведінки, пов'язаних із такими предметами.

  Після онлайн-сесії викладачами кафедри методики професійного навчання було встановлений контакт зі співробітниками ДРБ щодо співпраці у навчально-методичній роботі: проведення онлайн лекцій з дисциплін «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист»; видання методичних рекомендацій тощо.

 10. Золота медаль на Міжнародній виставці наукових інновацій та винаходів E-NNOVATE

   Здобувач вищої освіти факультету агротехнологій групи А1/2 Уляна Баглюк посіла перше місце та здобула золоту медаль на щорічній Міжнародній виставці наукових інновацій та винаходів в місті Бидгощ, Польща. Виставка проходила з 8 по 10 червня 2022 року, вона відкрита для студентів зі всього світу в форматі онлайн або офлайн. Цього року у ній взяло участь більше ніж 700 студентів з Америки, Європи та Азії.

  Уляна Баглюк під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, доцента Олега Коваленка представляла на виставці наукову роботу «The study of the biopolyethylene decomposition product influence on the dicotyledonous and monocotyledonous cultivated plant seed germination (using the example of the Adjur variety watercress and the Podolyanka variety wheat)». 

  Уляна розпочала наукову діяльність ще навчаючись у Миколаївській спеціалізованій І-III ступенів школі № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради Миколаївської області. Пройшла шлях від слухачки підготовчих курсів МНАУ, переможниці Олімпіади МНАУ, склала ЗНО на 196, 199 та 200 балів, до здобувача вищої освіти Миколаївського національного аграрного університету, обравши престижну сучасну спеціальність 201 «Агрономія». В університеті навчається на відмінно, успішно продовжує наукову роботу і вже стала переможницею ряду Міжнародних наукових конкурсів.

  Вітаємо Уляну Баглюк з перемогою! Натхнення, нових наукових ідей та здобутків на благо нашої незалежної України!

  Куратор групи А1/2 Тетяна МанушкінаОрганізації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)