Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Навчання за програмою вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

  6 березня 2024 р. науково-педагогічні працівники кафедри землеробства, геодезії та землеустрою факультету агротехнологій Тетяна Манушкіна та Ірина Смірнова пройшли навчання за програмою вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи» від Національного університету «Запорізька політехніка», отримали сертифікати та досягли програмних результатів навчання обсягом 0,5 кредиту ЄКТС.

  Здобуті програмні результати є вагомим підтвердженням фахового розвитку, які надають можливість аналізувати вимоги законодавства у сфері академічної доброчесності та інтерпретувати їх у контексті власної професійної діяльності. Здобуті знання та практичні навички в області академічної доброчесності становлять велику цінність для розвитку освітніх систем у сучасному українському суспільстві.

  Здобуто базові знання щодо:

  • принципів та норм академічної доброчесності, вміння застосовувати їх у науковій та освітній діяльності;

  • вимог законодавства у сфері академічної доброчесності, вміння інтерпретувати їх у контексті власної професійної діяльності;

  • вміння виявляти потенційні ризики та можливості застосування штучного інтелекту з огляду на забезпечення академічної доброчесності.

  Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності.

  Висловлюємо щиру подяку організаторам вебінару за змістовну та корисну інформацію.

 2. Виїзне практичне заняття в Навчально-науково-практичному центрі Миколаївського НАУ

  Відповідно до навчального плану  спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» здобувачі фахової передвищої освіти ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж МНАУ» під керівництвом гаранта освітньо-професійної програми Алли БОНДАР  здійснили  виїзне практичне заняття до науково-навчально-практичного центру Миколаївського НАУ. У ході заняття зі здобувачами  освіти працював стейкхолдер,  завідувач ферми Гарифуллін Володимир Шатович.   У навчально-дослідно-виробничій вівцефермі поглибили вивчені теоретичні питання з розведення і селекції, технології виробництва та переробки продукції вівчарства, набули  практичних навичок збонітування овець, класування вовни, сортування смушків, складання технологічних карт процесів відтворення, годівлі й утримання овець.

  Висловлюємо вдячність за можливість організації та проведення  виїзного практичного заняття заступнику директора ННПЦ МНАУ з питань освіти Карпенку Миколі Дмитровичу та завідувачу ферми Гарифулліну Володимиру Шатовичу.  

 3. ІНТЕРАКТИВНИЙ ТРЕНІНГ В ЛІЦЕЇ №4 м. НОВА ОДЕСА

  12 квітня 2024 року в.о. завідувача кафедри біотехнології та біоінженерії Оленою Каратєєвою та керівником Навчально-наукового центру професійної орієнтації Миколаївського НАУ Ігорем Марценюком було організовано та здійснено виїзд до загальноосвітнього ліцею №4 міста Нова Одеса. 

  Під час зустрічі з майбутніми абітурієнтами Ігор Марценюк, Олена Каратєєва та Вадим Посухін поінформували про перелік спеціальностей, матеріально-технічну базу Миколаївського НАУ, можливості для самореалізації здобувачів вищої освіти та умови вступу до університету в 2024 році. 

  Щоб наглядно ознайомити школярів із дозвіллям студентів і переконати їх в тому, що студентське життя проходить насичено та цікаво, майбутнім абітурієнтам, учасниками Культурно-мистецького центру «Експромт» Миколаївського НАУ була представлена цікава концертна програма. 

  Також під час даної зустрічі, для учнів 11-х класів було проведено інтерактивний тренінг «Мій усвідомлений вибір професії», який майстерно представили тренерки Ганна Каськова та Ольга Баша. Психологині на життєвих прикладах та вправах розповіли учням, як обирати професію та на, що потрібно звернути увагу. Майбутні випускники дослідили різноманітні професії, спробували відчути себе кваліфікованими спеціалістами, проаналізувавши власні інтереси та навички. Упродовж тренінгу були задіяні і здобувачі вищої освіти, які входять до складу студентського самоврядування Миколаївського НАУ Надія Прасова та Світлана Лойко, які мали змогу поділитися з учасниками заходу власним успіхом та досвідом свого студентського життя. 

  Щиро дякуємо директору ліцею Гузенко Валентині Петрівні, класним керівникам 11-их класів, психологиням Ганні Каськовій та Ользі Баші та учасникам Культурно-мистецького центру «Експромт» за допомогу в організації заходу! Сподіваємося на подальшу співпрацю! 

  В.о. завідувачки кафедри біотехнології та біоінженерії 

  Олена КАРАТЄЄВА

 4. НАВЧАННЯ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

  Впродовж 8-9 квітня 2024 р. відбулися сесії з інформування та навчання про мінну небезпеку для студентів факультету ТВППТСБ, яку провели фахівці Данської ради у справах біженців (DRC).

  Представники організації ознайомили студентство з правилами та алгоритмами безпечної поведінки, а також поділилися цінними порадами та матеріалами, які допоможуть захистити себе та близьких у ситуаціях, пов'язаних із мінною небезпекою та вибухонебезпечними предметами.   

  Сесія відбулася завдяки фінансуванню від Гуманітарного фонду для України.

  Дякую інструкторам пані Ірині, пані Олені та пані Софії за корисну, важливу та необхідну інформацію!
  Заступник декана з ВР, доцент Олена Каратєєва

 5. Змагання із волейболу

  Впродовж  08-11  квітня 2024 року відбулася першість  Миколаївського національного аграрного університету з волейболу. У змаганнях взяли участь п’ять команд  факультетів  університету та команда  ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж МНАУ».

  За результатами змагань місця розподілилися наступним чином:

  I – команда факультету менеджменту;

  II – команда ВСП ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж МНАУ»;

  III – команда інженерно-енергетичного факультету.

  Дякуємо нашій активній молоді за участь! 


 6. КУРАТОРСЬКА ГОДИНА «БЕЗПЕКА СТУДЕНТІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ»

  Безпека під час війни є важливим питанням сьогодення. Життя в сучасних реаліях є дуже складне і знання з безпеки життєдіяльності є життєвонеобхідною компонентою. Тому в реаліях сьогодення студентам так важливо постійно нагадувати про правила поведінки під час воєнних дій.

  Саме тому 12 квітня для студентів академічної групи БТ2/1 Миколаївського НАУ було проведено кураторську годину на тему: «Безпека студентів під час війни». Здобувачі вищої освіти оговорили ті правила поведінки, яких вони мають дотримуватися під час воєнного стану в країні, повторили алгоритм своїх дій під час сигналу повітряної тривоги та правила поводження з вибухо-небезпечними об’єктами.

  Куратор наголосила на загальних правилах поведінки в умовах воєнного стану та дій під час комендантської години, оскільки їх дотримання є ключовим елементом безпеки в умовах сьогодення. У своєму звернені Ірина Люта наголосила на важливості дотримання даних правил кожним студентом та його відповідальності за власне життя.

  Бережіть себе! Все буде Україна!

  Куратор групи БТ 2/1, асистент кафедри біотехнології та біоінженерії 

  Ірина ЛЮТА

 7. Курс відеолекцій «Розроблення професійних стандартів»

  З 11 по 29 березня 2024 р. науково-педагогічні працівники кафедри землеробства, геодезії та землеустрою факультету агротехнологій доценти Тетяна Манушкіна та Ірина Смірнова пройшли курс відеолекцій на тему: «Розроблення професійних стандартів» та здобули базові знання та уміння щодо методичних підходів до розроблення, проведення публічного громадського обговорення, затвердження, введення в дію, перегляду та внесення змін до професійних стандартів.

  Курс «Розроблення професійних стандартів» - це серія відеолекцій, який допомагає зрозуміти основні принципи розробки професійних стандартів, їх роль та сфери застосування. Цей курс розроблений найкращими експертами в системі кваліфікацій, який призначений для розробників, потенційних розробників професійних стандартів та інших зацікавлених осіб.

  Висловлюємо щиру подяку організаторам курсу за змістовну та корисну інформацію.

 8. Підсумкова зустріч фахівців Центрального офісу Save the Chidren in Ukraine з здобувачами вищої освіти 3 курсу спеціальності 122 «Комп’ютерні науки»

  11 квітня 2024 року Вячеслав Курепін, канд.екон.наук, доцент кафедри методики професійного навчання разом з Oльгою Борунською MHPSS консультанткою Центрального офісу Save the Chidren in Ukraine провів підсумкову зустріч здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» з фахівцями Центрального офісу Save the Chidren in Ukraine.

  Питання, які були запропоновані для обговорення, стосувалися надання психологічної допомоги у стресових ситуаціях, зокрема при насильстві та мінливих умовах воєнного стану. 

  Здобувачі вищої освіти отримали корисну інформацію та практичні поради про шляхи подолання негативних факторів несприятливих соціальних небезпек.

 9. Відкрите лекційне заняття з дисципліни «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці»

  12.04.24 року Вячеслав Курепін, канд.екон.наук, доцент кафедри методики професійного навчання на відкрите лекційне заняття з дисципліни «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці» фахівцями групи нетехнічного обстеження та інформування населення про можливі ризики (ІНРМ та НТО) гуманітарної організації з протимінної діяльності – народна норвезька допомога.

  Під час занять здобувачі вищої освіти 3 курсу спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» були ознайомлені з мінної безпекою. Вячеслав Курепін та фахівці групи нетехнічного обстеження та інформування населення про можливі ризики розповіли про небезпеку, яку несуть вибухові пристрої та мінну безпеку, алгоритм дій при виявленні вибухових пристроїв та підозрілих предметів на деокупованих територіях. 

  Після проведення занять фахівці спілкувалися з студентами про обставини у яких опинилася молодь, про небезпеки, які можуть виникати на території Миколаївської області тощо. Обидві сторони спілкування були задоволені зустріччю та отримали багато корисної інформації.

 10. Екскурсія до Миколаївського НАУ школярів Новобузького ліцею №1

  В рамках проведення профорієнтаційної роботи 11 квітня 2024 року викладачами кафедри агроінженерії було проведено екскурсію для учнів 10-11 класів Новобузького ліцею №1 Новобузької міської ради Миколаївської області. Перед майбутніми абітурієнтами із вступним словом виступили ректор Миколаївського НАУ В’ячеслав Шебанін, керівник навчально-наукового центру професійної орієнтації Ігор Марценюк, відповідальний секретар приймальної комісії Євген Баркарь, декан обліково-фінансового факультету Олександр Біліченко, заступник декана з навчальної роботи факультету менеджменту Світлана Тищенко, в.о декана інженерно-енергетичного факультету Каріне Горбунова, студентський президент Анжеліка Вільховатська. Майбутнім абітурієнтам було надано детальну інформацію про правила та умови вступу, представлено перелік спеціальностей які можна отримати навчаючись в університеті. На всі представлені запитання було надано змістовні та актуальні відповіді. Також в рамках проведення екскурсії школярі відвідали музей становлення аграрної освіти Миколаївської області, детально ознайомитись із структурою навчально-матеріальної бази факультетів МНАУ. Під час проведення екскурсії школярі із задоволенням спілкувались зі студентами та викладачами університету.

  Дякуємо керівництву та класним керівникам Новобузького ліцею №1 за сприяння у проведенні екскурсії! Бажаємо успіхів та мирного неба!

Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)