Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді із дисципліни «Загальна екологія»
  17-19 квітня 2019 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із дисципліни «Загальна екологія» серед студентів закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації. Від Миколаївського НАУ в ній взяли участь студенти факультету агротехнологій Федосов Я.С., Сокіл Л.С. та Котрус М.А.
  За підсумками набраних балів за виконання теоретичних (тестових) завдань та творчого конкурсу в індивідуальному заліку Котрус Марія здобула диплом ІІ ступеня.  В урочистій атмосфері всі учасники, студенти отримали сертифікати участі в олімпіаді із дисципліни "Загальна екологія".
  Для студентів було проведено екскурсії щодо ознайомлення з Національним університетом біоресурсів і природокористування України та ботанічним садом, що залишило найкращі враження та незабутні емоції. Зазначеному сприяла й сонячна погода та нові друзі із 63 закладів вищої освіти. 2. Студент обліково-фінансового факультету – переможець Всеукраїнської олімпіади
  Здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня обліково-фінансового факультету Іваськевич Мар’яна взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економіка природокористування» на базі Львівського національного аграрного університету й здобула Диплом ІІ ступеня. Науковий керівник учасниці – кандидат економічних наук Бобровська Надія Володимирівна.
  Учасники олімпіади змогли не лише взяти участь у науковому заході, який направлений на підвищення якості підготовки фахівців, а й чудово провести час, ознайомитися із Львівським національним аграрним університетом, чудовим містом Львів, поспілкуватися зі здобувачами вищої освіти інших закладів вищої освіти.  
  Вітаємо переможця. Бажаємо нових успіхів й наукових здобутків!  Деканат обліково-фінансового факультету

 3. Проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Біологія»
  Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 28.11.2018 р. № 1313 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н. р.» на базі факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету з 17 по 19 квітня 2019 року було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Біологія» за напрямом «Біологія рослин», в якому взяли участь 102 студенти із 22 закладів вищої освіти України. 
  Переможців визначали за сумою балів, які вони набрали за результатами трьох етапів конкурсу з базових дисциплін: теоретичного туру, виконання тестових завдань та практичної роботи. У результаті напруженої та безкомпромісної боротьби призерами стали 10 студентів із Миколаївського національного аграрного університету, Львівського національного аграрного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Вінницького національного аграрного університету, Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва, Національного університету біоресурсів і природокористування, Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Білоцерківського національного аграрного університету та Таврійського державного агротехнологічного університету Загальнокомандне перше місце посіла команда Миколаївського національного аграрного університету у складі Якубчука Ігора, Возігнуєвої Ярослави, Попович Катерини, Ярового Владислава та Гординяка Григорія.
  В індивідуальному заліку найбільшу кількість балів набрав Якубчук Ігор – 182 бали із 200 можливих і здобув перше місце.
  Для учасників конференції була підготовлена змістовна культурна програма: вони відвідали Миколаївський зоопарк, Музей суднобудування і флоту, милувалися нічним Миколаєвом. Але найважливішим була зустріч нових друзів, нові знайомства та враження від спілкування.


 4. Нові можливості професії бухгалтера для студентів МНАУ
  Нові можливості професії бухгалтера в сучасному економічному просторі відкрили для себе студенти-обліковці Миколаївського НАУ.
  З метою проведення занять в умовах виробництва та на запрошення головного редактора Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік» О.В. Башинського студенти 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» Юлія Лата, Ірина Андрейченко та Тетяна Вітковська пройшли фахову підготовку в аналітично-експертних відділах редакції газети у місті Києві.
  Універсальність газети «Все про бухгалтерський облік» полягає у тому, що її читачами є не лише бухгалтери, але й юристи, кадровики, працівники, які цікавляться інформацією щодо правильності нарахування зарплат, пенсій, відпусток та іншими питаннями у сфері економіки.
  Майбутнім обліковцям було запропоновано обрати галузі економіки та теми, що їм є цікавими для більш детального вивчення. Для Лати Юлії це виявилась тема «Імпорт будівельного обладнання. Особливості перевезення і постачання імпортного обладнання». Вітковська Тетяна обрала тему «Організація ресторанного бізнесу», Андрейченко Ірина – «Особливості ввезення імпортного обладнання в харчовій промисловості».
  Робота розпочалася з опрацювання нормативно-правових питань щодо обраних тем, потім студенти вивчали питання особливостей організації обліку галузей, готували статті, а також відповідали на запитання читачів газети.
  Практичною складовою була безпосередньо робота у бухгалтерії редакції, зокрема: оформлення первинних документів, формування оборотних відомостей, внесення відомостей до Книги обліку доходів і витрат та інше.
  Студенти підвищили рівень своїх теоретичних знань, здобули професійний досвід, знайшли нових друзів та однодумців-бухгалтерів .
  Висловлюємо подяку керівництву та співробітникам Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік» за підтримку на шляху до вдосконалення студентів Миколаївського національного аграрного університету, які вивчають бухгалтерський облік!
  Кафедра обліку і
  оподаткування МНАУ
 5. Всеукраїнська олімпіада Миколаївського НАУ для професійної орієнтації вступників
  15-16 квітня у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся ІІ (фінальний) етап Всеукраїнської олімпіади Миколаївського НАУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти. Олімпіада проводилася для виявлення обдарованих вступників, ознайомлення їх із спеціальностями, за якими здійснюється підготовка в університеті, зацікавлення у поглибленому вивченні предметів, що є профільними для вступу до Миколаївського НАУ, реалізації здібностей талановитих учнів, розширення й поглиблення знань учнів із навчальних предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання.
  До ІІ (фінального) туру пройшли  113 учасників – учнів загальноосвітніх шкіл Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. Учнівська молодь продемонструвала високий рівень знань із предметів: українська мова, українська література, історія України, математика, фізика, біологія, англійська мова та географія. Найвагомішим стимулом для кожного учасника стало те, що під час вступу до Миколаївського НАУ переможці додатково отримають            до 20 конкурсних балів.
  Фіналісти Всеукраїнської олімпіади Миколаївського НАУ також взяли участь у насиченій інформаційно-розважальній програмі: екскурсіях факультетами університету,  відвідуванні Миколаївського музейного комплексу «Старофлотські казарми». «Смачною паузою» між етапами олімпіади стали обід та вечеря у центрі громадського харчування Миколаївського НАУ.
  За рішенням журі олімпіади дипломами першого, другого та третього ступеня нагороджені 49 переможців. Зокрема,
  з дисципліни "Українська мова":
  ЗУБРИК Анастасія  Олександрівна – І місце; 
  НАЗРІЄВА Заріна Тавакалівна – ІІ місце;
  БЛІНСЬКА Діана  Сергіївна – ІІ місце;
  ВАШЕТКО Надія Віталіївна – ІІ місце;
  РЯБЄВА Євгенія Павлівна – ІІІ місце;
  ІЮНЬСЬКА Поліна Дмитрівна – ІІІ місце;
  НЕГРЕСКО Анна Євгенівна – ІІІ місце;
  ЛУКЯНЦЕВА Мар’яна  Василівна – ІІІ місце;
  ХАСАП Ніколета Генадіївна – ІІІ місце;
  КАНЦУРЕНКО Євген Дмитрович;
  з дисципліни "Українська література":
  СВЯТЕЛИК Катерина Юріївна – І місце;
  ПОТАПЕНКО Анастасія Олегівна – ІІ місце;
  ТЯГНИРЯДНО Любов Богданівна – ІІ місце;
  ЛУЦЕНКО Вадим Юрійович – ІІ місце;
  МАРТИНЮК Андрій Сергійович – ІІІ місце;
  НЕСТЕРЧУК Ірина Василівна – ІІІ місце;
  ДЕМИДОВА Злата Валеріївна – ІІІ місце;
  ВОЗНЮК Катрін  Іванівна – ІІІ місце;
  з дисципліни "Історія України":
  РОТАР Іван Федорович – І місце;
  ЛУЦЕНКО Вадим  Юрійович – ІІ місце;
  БОГАЧ Вікторія Олексіївна – ІІ місце;
  ТИЩЕНКО Вадим Юрійович – ІІ місце;
  КОС Єгор Олександрович – ІІІ місце;
  ПАН Олександр Володимирович – ІІІ місце;
  НЕСТЕРЧУК Ірина  Василівна – ІІІ місце;
  АКУЛЕНКО Тетяна Миколаївна – ІІІ місце;
  з дисципліни "Математика":
  БЛІНСЬКА Діана Сергіївна – І місце;
  ГРЕБІНЬ Катерина Олегівна – ІІ місце;
  ЗАДОРОЖНЯ Крістіна Юріївна – ІІ місце;
  МАРИНОВСЬКА Наталія Станіславівна – ІІ місце;
  ШАРТ Олексій Сергійович – ІІІ місце;
  ЧЕРНЮК Михайло Юрійович – ІІІ місце;
  БУЛГАК Джованна – ІІІ місце;
  ВАХНА Олександр Андрійович – ІІІ місце;
  ШЕВЧЕНКО Дмитро Ігорович – ІІІ місце;
  СУМАРОКОВ Сергій Олександрович – ІІІ місце;
  з дисципліни "Біологія":
  АНОХІН Володимир Владиславович – І місце;
  БОБОШКО Дмитро Валерійович – ІІ місце;
  ПАВЛІЙЧУК Іван Денисович – ІІ місце;
  ІЛЬНИЦЬКА Наталія Анатоліївна – ІІ місце;
  ВАШЕТКО Надія Віталіївна – ІІІ місце;
  МАРИНОВСЬКА Наталя Станіславівна – ІІІ місце;
  ІЮНЬСЬКА Поліна Дмитрівна – ІІІ місце;
  ЛЮБЧИЧ Юлія Віталіївна – ІІІ місце;
  з дисципліни "Англійська мова":
  КОВАЛЬОВА Надія Ігорівна – І місце;
  ЗУБРИК Анастасія Олександрівна – ІІ місце;
  КРАВЧЕНКО Катерина Юріївна – ІІ місце;
  БЄЛІК Яна  Юріївна – ІІІ місце;
  ГЕОРГІЄВА Ксенія Вікторівна – ІІІ місце;
  ДЕНИСЕНКО Вікторія Радіонівна – ІІІ місце;
  з дисципліни "Фізика":
  РЯЗАНЦЕВ Роман Олексійович – І місце;
  АЛЕКСЄЄВА Віра Сергіївна – ІІ місце;
  КРИЛОВА Карина Олександрівна – ІІІ місце;
  з дисципліни "Географія":
  КУЧЕРЕНКО Валерія Сергіївна – І місце;
  ЧУХАН Лілія Геннадіївна – ІІ місце;
  БУЛГАК Джованна – ІІІ місце; 
  ЗАХАРЧУК Людмила Василівна – ІІІ місце;
  ВАХНА Олександр Андрійович – ІІІ місце.
  Вітаємо переможців Всеукраїнської олімпіади Миколаївського НАУ! Запрошуємо всіх учасників олімпіади вступати на навчання до Миколаївського національного аграрного університету!  Декан факультету
  довузівської підготовки
  І.М. Марценюк

 6. НАУКОВИМ ДОСЛІДЖЕННЯ – ПЕРШОЧЕРГОВУ УВАГУ
  Відбулося  секційне засідання «Актуальні соціально-економічні та політичні проблеми розвитку українського суспільства» у межах Причорноморської регіональної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу «Розвиток українського села – основа аграрної реформи в Україні».
  З цікавими доповідями виступили: завідувач кафедри економічної теорії і суспільних наук, професор Ханстантинов В.О., доценти Біліченко О.С., Довгаль О.В., Золотих І.Б., Лесік І.М.  Старший викладач Шарін О.В.  на пленарному засіданні ознайомив присутніх науковців із сучасними інноваційними підходами в організації профорієнтаційної роботи із випускниками шкіл.


 7. Тренінг для учнів 11-го класу Миколаївської ЗОШ № 20
  17 квітня 2019 року завідувач кафедри економіки підприємств Котикова О.І., аспірант кафедри економіки підприємств Поточилова І.С. та студент інженерно-енергетичного факультету МНАУ Красюченко С. провели з учнями 11-их класів профорієнтаційний тренінг «Вибір професії» на базі Миколаївської ЗОШ № 20.
  Участь у тренінгу дає можливість кожній молодій активній людині дізнатися про переваги сучасних професій, ознайомитися із передовим досвідом фахівців-виробників, дізнатися про особливості обраної спеціалізації. Особистий досвід тренерів допоможе визначитися із майбутньою професією, сформувати цілісне бачення майбутньої професії за обраним спрямуванням. Тренінг пройшов у неформальній та доброзичливій атмосфері.
  Висловлюємо подяку класному керівнику Юлії Анатоліївні, педагогу-організатору Альоні Миколаївні та директору Миколаївської ЗОШ № 20 Бакаляр О.В. за організацію тренінгу та сподіваємося, що подібні заходи стануть доброю традицією у співпраці школи та університету.


 8. ІІ науково-практичний семінар із психології
  Миколаївський національний аграрний університет зібрав провідних психологів Миколаївщини у своїх стінах. 19 квітня в університеті відбувся ІІ науково-практичний семінар «Теоретичні, методологічні та практичні особливості застосування сучасних психологічних технік та технологій у роботі з клієнтами різного віку».
  Відкрила пленарну частину проректор із науково-педагогічної та виховної роботи і підвищення кваліфікації Наталія Шарата, привітавши всіх присутніх та поділившись власним досвідом щодо розвитку лідерських якостей у студентської молоді методами психологічного і педагогічного впливу. Завідувач психолого-педагогічною лабораторією науково-просвітницьких інноваційних технологій розвитку особистості Галина Рурик ознайомила учасників семінару із регламентом та програмою семінару, побажала успіхів та плідної роботи.Аналітичний психолог, арт-терапевт, психотерапевт Світлана Дабагян занурила присутніх у чарівний світ кохання, спілкуючись на тему «7 стадій кохання – від закоханості через ненависть до щирого почуття».
  Протягом першої та другої лінійки психологипровели надзвичайно цікаві, пізнавальні та захоплюючі майстер-класи, зокрема:
  - Галина Рурик на тему «Метод мандали: діагностичний та корекційний потенціал у робота спеціаліста допомагаючих професій»;
  - Світлана Дабагян  – трансформаційна гра: «Любов: інструкція до застосування»;
  - Юлія Фарафонова – «Обмежувальні переконання: знайти або знешкодити»;
  - Ірина Корнієнко – «Арт-терапевтичні методики у корекційній роботі із дітьми з особливостями розвитку»;
  - Марина Дробишева – «Мій страх – мій золотий ресурс, або як досягти мети, коли побоюєшся починати»;
  - Тетяна Гиштимулт – «Моя родина – мій ресурс»;
  - Ганна Демірполат – «Мама, тато, я та наш новий член родини – симптом»;
  - Дар’я Буй – трансформаційна гра: «Подорож до щастя».
  Під час науково-практичного семінару відбувся обмін надзвичайно важливою для сьогодення інформацією, який у подальшому стане каркасом для майбутніх психологічних досліджень. 9. Вітаємо переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Підприємництво»
  10-11 квітня 2019 р. у Житомирському державному технологічному університеті відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Підприємництво» серед студентів закладів вищої освіти III-IV рівнів акредитації 2018/19 н.р.
  За результатами підсумкової науково-практичної конференції диплом ІІІ ступеня отримали здобувачі вищої освіти факультету менеджменту Лівандовська О.А. та Гусарєва М.В. (науковий керівник – доктор економічних наук, професор Ключник А.В.).
  Вітаємо переможців та висловлюємо щиру подяку заступнику голови Радсадівської об’єднаної територіальної громади Корнієнку М.В. за професійні консультації під час написання наукової роботи «Розвиток підприємництва в об’єднаних територіальних громадах».  10. Підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2018-2019 навчальному році зі спеціалізації «Фінансова безпека»
  З метою формування покоління молодих науковців та практиків, сприяння реалізації їхніх здібностей та активізації науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти, відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2018/2019 навчальному році» від 18.09.2018 р. № 1010 Черкаський навчально-науковий інститут Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи» призначено базовим навчальним закладом з проведення II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека».
  11 квітня 2019 р. на базі Черкаського навчально-наукового інституту Державного вищого навчального закладу «Університет банківської справи» відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Фінансова безпека».
  Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 44 студентських наукових робіт, з яких до прилюдного захисту було рекомендовано 12 робіт, авторів яких було запрошено до участі у підсумковій науково-практичній конференції.
  Миколаївський національний аграрний університет у конкурсі представляли здобувачі вищої освіти обліково-фінансового факультету Іваненко Ганна та Костенко Тетяна, які на високому рівні висвітлили результати наукового дослідження на тему «Трансформаційна програма розвитку банківської системи України в сучасному фінансово-економічному просторі» під керівництвом канд. екон. наук, доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування А. С. Полторак.
  За результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей зі спеціалізації «Фінансова безпека» Іваненко Ганна та Костенко Тетяна посіли призові місця та отримали дипломи III ступеня.
  Вітаємо Іваненко Ганну та Костенко Тетяну! Бажаємо нових успіхів та наукових здобутків у майбутньому!
Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)