Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Засідання екзаменаційної комісії з приводу проведення державної (кваліфікаційної) атестації здобувачів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»
  13 червня 2024 р. у змішаному форматі відбулося засідання екзаменаційної комісії з приводу проведення державної (кваліфікаційної) атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» денної форми здобуття вищої освіти.
  Щиро вітаємо здобувачів із успішним закінченням навчання за освітнім ступенем «бакалавр»!
  Пишаємося Вами та бажаємо успіхів на професійній ниві! Нехай отриманні знання стануть міцним фундаментом Вашої професійної реалізації!
 2. Відгуки іноземних стейкхолдерів про студентів Миколаївського національного аграрного університету

  Після успішного захисту кваліфікаційної роботи здобувачкою вищої освіти факультету ТВППТСБ ступеня вищої освіти «Бакалавр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» Анастасією ЛОВИНСЬКОЮ (керівник роботи: доцент кафедри біотехнології та біоінженерії Євген Володимирович БАРКАРЬ) приємною новиною для кафедри біотехнології та біоінженерії та факультету ТВППТСБ стало отримання листа-подяки від підприємства Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH (Німеччина), на базі якого Анастасія виконала кваліфікаційну роботу, а саме старшого інженерного менеджера, доктора інженерних наук, пана Ханса-Йоахіма Фрю:

  «Dear Mr. Barkar!

  I would like to thank you from the bottom of my heart for the intensive care and years of support for Anastasiia Lovynska! 

  Her very good completion of the bachelor's thesis is another indication of an exceptionally talented student - one of the best I have had the pleasure of supervising in the last 35 years. Constant striving for new knowledge through an infinite number of questions on her part, a detailed thinking rarely seen for students and a fundamental awareness of quality makes her very valuable for all of us. 

  I am very pleased that after the very good studies at your university, I can now enable her to start her professional life in our company - she has earned this in recent years.

  Best regards and warm wishes

  Hans-Joachim Frueh Dr.Ing.

  Sr. Engineering Manager

  Medtronic

  Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH

  Ulrichsberger Straße 17 | 94469 Deggendorf | Germany

   

  «Шановний пане Баркарь!

  Від щирого серця дякую за ваше піклування та підтримку Анастасії Ловинської протягом її навчання у вашому закладі!

  Виняткове виконання дипломної роботи для отримання ОКР Бакалавр є ще одним доказом її надзвичайного таланту. Можу засвідчити, що Анастасія – одна з найкращих студентів, з якими я мав задоволення працювати за останні 35 років. Постійне прагнення до нових знань через нескінченну кількість запитань з її боку, увага до деталей, що нечасто зустрічається у студентів, і фундаментальне прагнення до досконалості роблять її дуже цінною для всіх нас.

  Дуже приємно усвідомлювати, що саме прекрасна освіта, надана вашим університетом, дозволила Анастасії почати своє професійне життя в нашій компанії – вона заслужила це за останні роки.

  З найкращими побажаннями,

  д-р. Ганс-Хоакім ФРУЕ

  Старший менеджер-інженер

  Медтронік

  Medtronic Sofamor Danek Deggendorf GmbH

  вул. Ульріхсбергер, 17 | 94469 Деггендорф | Німеччина»  В.о. завідувача кафедри БТта Б О.І. Каратєєва

 3. ЧЕРГОВИЙ КРОК ДО УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО

  19 та 20 червня на кафедрі переробки продукції тваринництва та харчових технологій відбувся захист кваліфікаційних робіт студентів IV курсу вищої освіти за спеціальністю 181 «Харчові технології». Екзаменаційна комісія заслухала та оцінила доповіді всіх випускників. Більшість робіт мали наукову складову та включали практичні рекомендації для підприємств, де студенти проходили виробничу переддипломну практику.

  Студенти продемонстрували високий рівень фахових знань і впевнено відповідали на запитання комісії. Презентації робіт були яскравими та доповнені зображеннями власних розробок. Усім випускникам присвоєно кваліфікацію «Бакалавр з харчових технологій».

  Успіх випускників є також успіхом викладачів кафедри, адже вони вклали багато зусиль, часу та душі у підготовку студентів.

  Кафедра ППТ та ХТ вітає своїх випускників-бакалаврів і запрошує їх продовжити навчання на магістерському рівні за спеціальністю 181 «Харчові технології».


 4. ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ НА КАФЕДРІ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОІНЖЕНЕРІЇ

  18 червня 2024 р. на факультеті ТВППТСБ відбулося засідання Державної екзаменаційної комісії із захисту кваліфікаційних робіт освітньої спеціальності 162-«Біотехнології та біоінженерія» ступеня вищої освіти «Бакалавр». Головою екзаменаційної комісії було призначено кандидата сільськогосподарських наук, професора, декана факультету біотехнологій 

  Державного біотехнологічного університету м. Харків Олену Валентинівну Щербак.

  Тематика кваліфікаційних робіт відзначалася актуальністю, практичним значенням та повністю відповідала шифру спеціальності. Крім того, вперше в історії факультету, здобувачкою вищої освіти Анастасією Ловинською, під керівництвом доцента Євгена Володимировича Баркаря, було підготовлено кваліфікаційну роботу на базі підприємства Medtronic Sofamor Danek Deggendorf (Німеччина) англійською мовою, презентація якої та дискусія на засідання Державної екзаменаційної комісії відбувалися теж іноземною мовою. Здобувачі під час захисту продемонстрували високий рівень володіння фаховими компетенціями та практичними навичками в галузі біотехнології. Відповіді студентів на запитання від членів екзаменаційної комісії під час дискусії були логічними, аргументованими та професійними. 

  Співробітники кафедри біотехнології та біоінженерії щиро вітають випускників освітньої спеціальності 162-«Біотехнології та біоінженерія» з успішним захистом кваліфікаційних робіт та присвоєнням ступеня вищої освіти «Бакалавр з біотехнології та біоінженерії»

  Бажаємо випускникам міцного здоров'я, наснаги, успішно скласти вступні випробування та вступити на наступний рівень «Магістра» в кращих традиціях єдиної родини Миколаївського національного аграрного університету! Разом до Перемоги!  В.о. завідувача  кафедри БТтаБ О.І. Каратєєва

 5. Готуємо не лише спеціалістів, а й носіїв культури і духовності...
  Культурне життя Миколаєва триває, незважаючи на важкі часи, працюють музеї, виставкові зали. От і сьогодні у будівлі Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна відбувся захід для поціновувачів мистецтва «Біля джерел. З історії створення колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна», який провела завідувачка відділу науково-освітньої роботи Ганна Ігорівна Макушина. За допомогою електронної презентації вона запропонувала глядачам захоплюючу подорож до історії художнього музею, яка сягає своїм корінням 1914 року. 
  Захід відвідали ст. викладачі кафедри економічної теорії і суспільних наук Мірошкіна Н.В. і Суріна Г.Ю., а також студенти 1 курсу спеціальності «Харчові технології» Василенко Вероніка, Гульванський Володимир і Корольова Євгенія, які отримали нові враження і дізналися багато нового з історії і культури рідного краю. Сучасна людина має бути освіченим спеціалістом, патріотом і духовною істотою, під таким гаслом прагнемо виховувати наших студентів.

 6. Отримання здобувачами вищої освіти групи А4/4 освітньої кваліфікації бакалавр з агрономії

  17 червня 2024 року в Миколаївському НАУ був останній день здачі атестаційного екзамену з отримання звання освітньо - кваліфікаційного рівня бакалавр з агрономії. Куратор групи А 4/4 доцент Валентина Федорчук привітала здобувачів вищої освіти з успішною здачею державного екзамену.

  Вона відмітила, що ці чотири роки були не простими - пандемія COVID-19, а тепер і повномасштабна війна, розв’язана країною агресором, внесли в наше життя свої корективи. Але ми, викладачі МНАУ намагались зробити все, щоб передати вам необхідні знання, зробити з вас висококваліфікованих працівників, які працюватимуть на благо держави. Побажала усім щасливої долі, жити в своїй країні, миру та перемоги. 

  Поспілкувалась з бакалаврами про їхні плани на майбутнє. Випускники кажуть, що попри всі негаразди, їм вдалося отримати знання та навички, необхідні для професійного зростання. Подальші плани випускників - працювати за фахом, дехто збирається йти захищати Батьківщину, але більшість мають наміри продовжити навчання в магістратурі.

 7. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НА КАФЕДРІ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОІНЖЕНЕРІЇ

  Метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Миколаївського НАУ є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.

  У період з 13.05.2024 р. до 17.05.2024 року в Інституті розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН проходило навчання для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти Міністерства освіти і науки України за спеціальностями «Розведення та селекція тварин», «Генетика сільськогосподарських тварин», «Репродуктивна біотехнологія».

  До курсів із підвищення кваліфікації за спеціальністю «Репродуктивна біотехнологія» долучилася асистентка кафедри біотехнології та біоінженерії Миколаївського НАУ Ірина ЛЮТА.

  Програма проведення навчання з підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників включала широкий перелік лекцій-семінарів, які проводили провідні науковці галузі тваринництва. Упродовж обговорення тематик виникали жваві дискусії.  

  Після завершення курсів кожен учасник отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації. 
  Асистентка кафедри біотехнології та біоінженерії 

  Ірина ЛЮТА

 8. Міжнародний студентський професійний творчий конкурс «Аграрні науки та продовольство»

  Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2023 р. № 1485 Миколаївський національний аграрний університет визначено базовим закладом вищої освіти для проведення Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство». Конкурс проводився за напрямками: агрономія; технологія виробництва і переробки продукції тваринництва; агроінженерія. 

  Перший етап Конкурсу проходив у закладах вищої освіти упродовж грудня 2023 року – березня 2024 року; другий - на базі Миколаївського національного аграрного університету упродовж квітня – червня 2024 року.

  На перший тур II етапу Конкурсу було подано 354 проєкти з українських та закордонних закладів вищої освіти, у тому числі з 30 університетів таких країн як: Польща, Латвія, США, Молдова, Чехія, Словаччина, Болгарія, Грузія, Боснія і Герцоговина та ін.

  На першому турі II етапу Конкурсу відбулося рецензування наукових проєктів членами журі та обговорення їх на засіданнях, які проходили 13-15 травня 2024 р. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% від загальної кількості учасників відповідно до рейтингу), які запрошені до участі у другому турі II етапу Конкурсу.

  Упродовж 11-12 червня 2024 р. за кожним напрямком Конкурсу були проведені підсумкові науково-практичні конференції по захисту проєктів в режимі відеоконференцій з використанням платформи Zoom. За результатами захисту проєктів Журі визначило переможців Конкурсу, якими стали 168 здобувачів вищої освіти (40 – за напрямком агрономія, 29 - технологія виробництва і переробки продукції тваринництва та 99 – агроінженерія).

  14 червня 2024 р. було оголошено переможців та підведено підсумки Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство.

  Щиро вітаємо переможців Конкурсу і бажаємо подальших наукових здобутків під мирним небом України!


 9. Засідання учасників Кластеру «Agriculture-Food-Environment-Soil»

  7 червня 2024 р. завідувачка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства, професорка Панфілова А. В. взяла участь в організаційній нараді між учасниками Кластеру «Agriculture-Food-Environment-Soil», до якого входить Миколаївський національний аграрний університет. 

  Основною метою зустрічі було обговорення результатів наукових досліджень за проєктом «Introducing Kernza to diversify agriculture and restore soil health» станом на червень 2024 р. та підготовка до проведення структурного аналізу рослин та визначення їх продуктивності. 

  Слід зазначити, що дослідження нової для України культури Kernza розпочалося на дослідних полях Навчально-науково-практичного центру Миколаївського національного аграрного університету у 2023 р. 10. Участь у Дні поля – 2024 «Стійкі до посухи інноваційні сорти озимої пшениці та ячменю Селекційно-генетичного інституту - НЦНС»

  4 червня 2024 року декан факультету агротехнологій, професорка Антоніна Дробітько, завідувачка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства, професорка Антоніна Панфілова, доцентка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Надія Іванова та завідувач Науково-дослідного інституту сучасних технологій в АПК Микола Карпенко взяли участь у заходах в межах Всеукраїнського Дня поля – 2024 «Стійкі до посухи інноваційні сорти озимої пшениці та ячменю Селекційно-генетичного інституту - НЦНС», які проходили на базі ДП «Дослідне господарство «Покровське» (с. Маринівка, Одеського району Одеської області).

  З привітальним словом до присутніх звернувся директор інституту чл.-кор. Національної академії аграрних наук В’ячеслав Соколов, заступник директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Д. Димитров, голова Постійної комісії з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки Миколаївської обласної ради,  доцентка кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Надія Іванова, голова Подільської районної державної адміністрації Михайло Лазаренко, завідувач відділу селекції та насінництва озимої пшениці академік НААН Микола Литвиненко.

  На демонстраційному полігоні було представлено 46 сортів озимої м’якої та 10 сортів озимої твердої пшениці, 19 сортів ячменю, серед яких 11 – ярого та вісім – озимого типу селекції СГІ-НЦНС. На День поля завітали понад 90 гостей. Захід  викликав зацікавленість у широкого кола виробничників: директорів та агрономів агропідприємств, фермерських господарств з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської областей, а також науковців з Миколаївського національного аграрного університету, ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН, Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, Одеської державної дослідної станції ІКОСГ НААН та інших. 

  Гості Дня поля мали можливість отримати інформацію про біологічні та агрономічні особливості сортів, переваги та особливості технології їх вирощування безпосередньо від провідних селекціонерів інституту: завідувача відділу селекції та насінництва пшениці академіка НААН Литвиненка М. А., завідувача лабораторії селекції інтенсивних сортів пшениці канд. с.-г. наук Наконечного М. Ю., завідувача лабораторії селекції та насінництва озимої твердої пшениці канд. с.-г. наук Паламарчука А. І., завідувача відділу селекції та насінництва ячменю канд. с.-г. наук Легкуна І. Б.

  Щиро дякуємо організаторам Дня поля за цікаву інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)