Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Робоча зустріч ФАО щодо розробки типової магістерської програми з консолідації земель

  Регіональним офісом у Європі та Центральній Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO REU) у травні 2022 року була запроваджена нова ініціатива стосовно розбудови потенціалу університетів щодо навчання з консолідації земель та земельного банкінгу. До цієї ініціативи були залучені провідні університети, що здійснюють підготовку інженерів-землевпорядників та мають досвід або потенціал до запровадження типового магістерського курсу з консолідації земель та земельного банкінгу, який буде використовуватися як рекомендований матеріал закладами освіти Європи та Центральної Азії. Така ініціатива є продовженням проєктної роботи FAO REU в країнах Європи та Центральної Азії з розробки Правничого посібника FAO REU щодо консолідації земель (2020) і дослідження FAO REU щодо земельного банкінгу (2022).

  Основною метою ініціативи є сприяння співробітництву між країнами та університетами для покращення якості освітніх програм, особливо у питаннях навчання процедури проведення консолідації земель та земельного банкінгу, а також запровадження практики безперервного навчання для фахівців у сфері геодезії та землеустрою, які беруть участь у реалізації проєктів з консолідації земель та земельного банкінгу. FAO REU була створена робоча група, що складається з 18 членів із 14 університетів та 12 країн Європи. До складу цієї групи включений професор кафедри землеробства, геодезії та землеустрою факультету агротехнологій, професор Андрій Попов.

  Протягом 24-25 листопада 2022 року в офісі FAO REU в Будапешті (Угорщина) було проведено першу очну робочу зустріч щодо обговорення першої версії типового магістерського курсу з консолідації земель та земельного банкінгу. Під час такого обговорення з презентаціями та пропозиціями виступили спеціалісти FAO REU із землеволодіння Мортен Хартвігсен та Максим Горган, а також міжнародний консультант FAO REU із землеволодіння Ґедрюс Пасакарніс, який безпосередньо провів оцінку необхідності щодо розвитку потенціалу університетів у навчанні з консолідації земель та земельного банкінгу. Власним досвідом у викладанні консолідації земель поділилися представники таких європейських університетів, як Університету природних ресурсів і наук про життя (Австрія), Естонського університету природничих наук, Академії сільського господарства Університету Вітовта Великого (Литва), Технічного університету Молдови, Університету св. Кирила і Мефодія (Північна Македонія), Варшавського технологічного університету, Університету сільського господарства в Кракові, Люблянського університету, Технічного університету Коньї (Туреччина). 

  Досвід України у підготовці інженерів-землевпорядників та актуальності запровадження магістерського курсу з консолідації земель презентували професори Андрій Попов із Миколаївського національного аграрного університету та Тарас Євсюков із НУБіП України.

  За результатами семінару FAO REU на березень 2023 року планується публікація типового магістерського курсу / навчального плану із консолідації земель та земельного банкінгу.
 2. Міжнародний парламентський урок «Україна та Польща – в солідарності разом»

  Здобувачі вищої освіти гр. ЕН 1/1 й старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки Гусенко А.А. є активними учасниками парламентських уроків, які організовуються Освітнім центром Верховної Ради України. Участь у таких заходах дає можливість здобувачам вищої освіти закріпити та доповнити свої знання з дисципліни «Законодавство і право». 

  Так, нещодавно вони взяли участь у Міжнародному парламентському уроці «Україна та Польща – в солідарності разом», спеціальними гостями якого були: Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк; депутатка Сейму Республіки Польща Лідія Буржинська. Свої відеозвернення для присутніх записали й депутат Сейму Республіки Польща, член Парламентської асамблеї НАТО Міхал Щерба і Повноважний посол Українив Польщі Василь Зварич.

  Захід відбувся у форматі, який об’єднав молодь України та Польщі, щоб наголосити на остаточному історичному примиренні двох народів, усвідомленні спільної долі наших держав у складі Об’єднаної Європи, необхідності підтримувати дружні стосунки.

  Дякуємо Освітньому центру Верховної Ради України за цікавий захід.
 3. Коментар фахівця «Домашнє насильство: діти між «двох вогнів»

  Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

  Так, 29 листопада 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки разом з кураторськими групами прийняли участь в онлайн-форматі коментар фахівця за темою «Домашнє насильство: діти між «двох вогнів» у рамках роботи обласного гендерного центру.

  На онлайн-зустрічі фахівці намагались у стислій і доступній формі розкрити причини існування та актуальні проблеми протидії домашньому насильству виходячи з практичного досвіду професійної діяльності:

  - про організацію роботи спеціальних служб підтримки осіб, постраждалих від насильства під час воєнного стану у Миколаївській області та діяльність обласного центру соціально-психологічної допомоги розповіла начальник відділу по роботі з сім’єю управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов’язкового державного страхування департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації З. Г. Дмитрієва;

  - інспектор відділу організації діяльності дільничних офіцерів поліції головного управління національної поліції в Миколаївській області, старший лейтенант поліції К. С. Рудницька, звернула увагу присутніх на масштабність проблеми та необхідність проведення заходів щодо попередження насильства в сім’ї, ознайомила з видами насильства та відповідальністю за вчинення протиправних дій, а також пояснила, як себе поводити та куди звернутися за допомогою у випадку домашнього насильства;

  - старший інспектор відділу ювенальної превенції і управління превентивної діяльності головного управління національної поліції в Миколаївській області Н. С. Бойко підкреслила, що одним із злочинів, що залишається зараз, є сексуальне насильство, яке загострюється в умовах воєнної агресії. 

  Під час обговорення питання присутні погодилися, що проведення спільних заходів, спрямованих на попередження насильства та профілактики жорстокої, протиправної поведінки необхідні для вирішення актуальних питань сьогодення.

  Дякуємо організаторам за цікавий та корисний захід.

 4. КУРАТОРУ НА ЗАМІТКУ

  Важливим аспектом реалізації мети та завдань  навчально-виховної роботи в університеті є процес та результат адаптації здобувачів першого курсу. 

  Тому 30 листопада 2022 року на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології відбувся науково-методичний семінар на тему: «Методичні підходи до ведення виховної роботи кураторських груп здобувачів вищої освіти перших курсів». Лектором із даної тематики була заступник декана факультету з виховної роботи, доцент Олена КАРАТЄЄВА. 

  Під час заходу доповідач показала цікавий та вкрай актуальний презентаційний матеріал щодо процесу адаптації першокурсників до нових умов життя, навчання тощо. Лектор наголосила, що навчання студентів в університеті – один з найважливіших періодів їх життєдіяльності, особистісного зростання та становлення. А пошук шляхів успішної адаптації до змінених соціальних умов та нової діяльності є нагальною проблемою для кожного, хто переступив поріг навчального закладу.

  Також слухачі отримали корисну інформацію щодо головних труднощів, з якими стикаються першокурсники в процесі адаптації та з’ясування причин їх дезадаптації. Доповідачем було надано конкретні приклади різних можливих складних життєвих ситуацій студентів та поради щодо їх шляхів подолання. Дана тематика викликала неабияку зацікавленість у присутніх.
  Голова НМК факультету Галина КАЛИНИЧЕНКО

  Заступник декана з ВР Олена КАРАТЄЄВА

   

 5. Міжнародна науково-практична конференція на факультеті ТВППТСБ

  «Медичний лікар лікує людину, ветеринарний – людство»,  у цих словах закладене сакральне значення професії ветеринарного лікаря, чиї повноваження та обов’язки полягають у збереженні здоров’я і благополуччя тварин, щоб у наших домівках завжди були якісні і найголовніше безпечні продукти харчування.

  Так, 29 листопада 2022 року  кафедрою  ветеринарної медицини та гігієни Миколаївського національного аграрного університету організовано Міжнародну науково-практичну конференцію «Ветеринарно-санітарні аспекти технології виробництва та переробки продукції тваринництва». 

  Із вітальним словом до присутніх гостей звернулися: перший проректор МНАУ, професор Дмитро БАБЕНКО, декан факультету ТВППТСБ, професор Михайло ГИЛЬ, завідувач кафедри, доцент Імін ЛУМЕДЗЕ, директор Миколаївської регіональної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олексій ЖЕМЕРДЕЙ. 

  Учасниками урочистої події стали представники Поліського, Харківського, Київського, Львівського, Білоцерківського, Миколаївського національних аграрних університетів, Західно-Поморського технологічного університету з міста Щецина. Презентована інформацію торкнулася питань поширення патологій у сільськогосподарських тварин, їх зв'язку зі способом утримання, гігієнічними засобами профілактики та використанням вітамінних препаратів, що застосовуються для зниження рівня стресу. 

  Тяжкі умови з якими зіштовхнулась наша країна, не стала перепоною для проведення наукових заходів. Щиро вдячні нашим колегам з усіх куточків України  та сусідньої Польщі, що незважаючи на всі складності та обмеження, залишаються відданими улюбленій справі, та щедро діляться отриманим досвідом із кожним.

  Асистент кафедри ветеринарної медицини та гігієни Вадим ПОСУХІН  

 6. Миколаївський НАУ отримав доступ до платформи «Labster» для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки

  25 листопада 2022 року Міністерство освіти і науки України та «Labster» – провідна платформа для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки, оголосили про співпрацю.

  Головна мета – забезпечення доступу до якісного дистанційного та змішаного навчання на платформі «Labster», що надає безкоштовний доступ до своїх інтерактивних курсів до всіх шкіл, коледжів та університетів України.

  Унікальна пропозиція платформи «Labster» дозволить понад 4,5 млн учнів і студентів у кожному закладі освіти в Україні навчатися, використовуючи визнані у світі віртуальні наукові симуляції від платформи «Labster» протягом року. Викладачі можуть легко знайти корисні для їхніх дисциплін інтерактивні симуляції серед 300 доступних та ефективно впровадити їх у навчальний процес, зробити його цікавішим та ефективнішим.

  Платформа «Labster» – світовий лідер з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, завдяки яким успішно навчаються вже 5 млн студентів та учнів 3000 навчальних закладів в 70 країнах світу. Віртуальні симуляції на платформі доступні з таких галузей:

  • анатомія та фізіологія;
  • біохімія;
  • біологія;
  • біотехнологія;
  • хімія;
  • наука про землю;
  • мікробіологія;
  • фізика та інш.

  Також слід зазначити, що віртуальні симуляції "Labster" можливо інтегрувати в курси на платформі Moodle, що підвищує якість надання студентам навчальних матеріалів.

  02 грудня 2022 року пройшов вебінар на тему: «Платформа «Labster»: використання віртуальних симуляцій у навчанні».

  Наш університет зареєстровано на зазначеній платформі та отримано безплатний повний доступ до сервісу до кінця 2023 року.
 7. ПІДПРИЄМНИЦТВО В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

  01 грудня 2022 року для студентської молоді та наукового педагогічних працівників Миколаївського національного аграрного університету відбувся вебінар в режимі он-лайн на тему: «Підприємництво в аграрному секторі та можливості його фінансування». Вебінар було проведено за безпосередньої організаційної підтримки Ірини Купрієвич, виконавчої директорки Благодійного фонду «ЛАСКА».

  Про зміни в Україні до основних підходів господарювання в аграрній сфері економіки під час війни учасників вебінару проінформував Віталій Радько, доктор економічних наук, експерт проєкту Ukraine Agri-Food Value Chain TA Project (UAFA TA). Роль та місце банків у фінансовому забезпеченні підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки у своєму виступі окреслив Віталій Головачов, експерт проєкту UAFA TA. Про шляхи залучення державних та міжнародних фінансових ресурсів для розвитку аграрного підприємництва проінформував експерт проєкту Олег Осаулюк. 

  У заключному виступі Роман Корінець, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, експерт проєкту UAFA TA, зауважив на особливостях фінансування агробізнесу під час воєнного стану, врахуванні форс-мажорних обставин під час укладання договорів, організації нових логістичних каналів, покращенні спроможності дорадників, розробці платформи електронного навчання та контенту.

  Кульмінацією заходу стала дискусія щодо перспектив розвитку підприємництва у повоєнний період та обговорення ролі проєкту технічної допомоги на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» і подальших напрямів його реалізації.

  Учасники заходу залишилися у захваті від проведеного вебінару і особисто подякували організаторам за цікавий матеріал. Вони висловлювали слова щирої вдячності пані Ірини Купрієвич, експертам проєкту UAFA TA та керівництву університету за надану можливість підвищити рівень своєї фахової підготовки та професійної майстерності.


 8. Зверніть увагу. Відпрацювання

  5 грудня 2022 року починається додаткова заліково-екзаменаційна сесія.

  Шановні студенти та куратори академічних груп зверніть увагу, відпрацювання по дисциплінам «Основи охорони праці», «Охорона праці в галузі», «Цивільний захист», «Охорона праці в галузі та цивільний захист» буде відбуватися у змішаній формі; онлайн на платформі MOODLE та очно - аудиторія № 301 інженерно-енергетичного факультету. 

  Вся інформація про дату та час проведення відпрацювань буде розміщена на зазначених навчальних курсах в розділі «Новини». Чекаємо Вас.

 9. ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Екологія. Довкілля. Енергозбереження»

  1 грудня 2022 року на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулось пленарне засідання ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Екологія. Довкілля. Енергозбереження».

  В режимі онлайн участь у науковому заході взяв Вячеслав Курепін, канд.екон.наук, доцент кафедри методики професійного навчання з доповіддю «Вплив забруднюючих речовин на здоров’я людини та біорізноманіття».

 10. 300-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ СВЯТКУЄ МИКОЛАЇВ

  В цьому році Україна святкує 300-річчя видатного сина народу – Григорія Савича Сковороди. Дата святкування 300 років від дня народження увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО 2022 року. Складна ситуація в нашому місті не заважає громадськості долучитися до тематичних заходів. 

  23 листопада в Обласній бібліотеці для юнацтва відбувся «круглий стіл», присвячений творчості видатного мислителя, поета, педагога. Доцент кафедри економічної теорії та суспільних наук МНАУ Н. В. Мірошкіна в своєму виступі звернула увагу учасників зустрічі на те, що Г. Сковорода був «першим українським дисидентом», а доля зробила його українським Сократом, творчість якого пов’язувала народну та елітарну культуру. 

  З великою увагою учасники круглого столу зустріли виступ доктора політичних наук, професора В. О. Ханстантинова. Він звернувся до аналізу європейського духу філософської спадщини Г. Сковороди, яка відобразила особисту долю філософа.

  Наступний захід, присвячений Г. С. Сковороді за участю викладачів кафедри, відбудеться в Обласної універсальної наукової бібліотеці 6 грудня 2022 р. об 11 годині.

  Запрошуємо всіх бажаючих!Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)