Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Засідання студентської секції «Математичне моделювання економічних процесів» на кафедрі економічної кібернетики і математичного моделювання

  23 березня 2023 року згідно з планом науково-дослідної роботи на факультеті менеджменту проходила 35-та студентська науково-практична конференція «УЧАСТЬ МОЛОДІ У РОЗБУДОВІ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ КРАЇНИ».

  На кафедрі економічної кібернетики і математичного моделювання в онлайн-режимі відбулося засідання секції конференції «Математичне моделювання економічних процесів». 

  З вітальним словом виступила голова секції, завідувач кафедри, доцент Тищенко С.І., яка побажала здобувачам вищої освіти плідної роботи та подальших успіхів у навчальній та науковій роботі.

  У роботі конференції взяли активну участь аспіранти та здобувачі вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка» – Жебко О.О., Ізбаш В.М., Морозова А.Р., 122 «Комп’ютерні науки» – Балюк Я.О., Гнидюк Е.М., Звіришин В.М., Осадчий С.В., 073 «Менеджмент» – Грабовська К.А., 281 «Публічне управління та адміністрування» – Єфімова А.М., Каур Т.О. Засідання секції пройшло в творчій атмосфері, доповіді здобувачів були цікавими та різноплановими, присвячені актуальним питанням сьогодення та рекомендовані до друку.

  Бажаємо усім нових наукових ідей!!!

  Дякуємо за участь!!!


 2. Як подолати тривожний стан?

  Практичним психологом Оленою Олександрівною Корнієнко для здобувачів 3 та 5 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» 22 березня була проведена кураторська година на тему «Тривожний стан, як його подолати?». 

  Під час зустрічі Олена Олександрівна розповіла про те, як визначити тривожний стан та які підходи до його подолання існують. Вона також надала корисні поради щодо підтримки психічного здоров’я в період стресу, а також розповіла про корисні ресурси та практики для зняття тривоги.

  Здобувачі проявили активну зацікавленість та задавали багато запитань практичному психологу щодо теми. Кураторська година стала джерелом корисних знань для всіх присутніх.


 3. Тематичний круглий стіл «Захист водних ресурсів – глобальні виклики, загрози опустелювання територій, міжнародні зобов’язання держав світу» на обліково-фінансовому факультеті

  Вода — це багатство людства. Кожна людина повинна відповідально, свідомо, раціонально використовувати водні ресурси, дбайливо ставитися до їх збереження, покращення та відновлення технічного та екологічного станів. Активні бойові дії не дають змоги зібрати точну інформацію про вплив війни на довкілля. Проте точно зрозуміло, чим довше триває війна, тим більше шкоди завдається довкіллю, тим більше наслідків і в часі, і в просторі буде в майбутньому.

  Ці та інші питання 22.03.23р. були темами обговорення здобувачами вищої освіти та іншими учасниками освітнього процесу за результатами проведеного тематичного «круглого столу» на обліково-фінансовому факультеті. У науковому заході взяли участь студенти чотирьох факультетів МНАУ, обліково-фінансового, інженерно-енергетичного, факультету агротехнологій та факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології.

 4. ERASMUS+, культурна програма в Ополе

  21 березня 2023 року професор Антоніна Калініченко, куратор програми Erasmus+ в Ополе, у рамках культурної програми ознайомила студентів спеціальності 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» з музеєм польської пісні в Ополе.

  «Найбільш співучий музей у Польщі! Сучасний і повністю мультимедійний, розташований у легендарному Амфітеатрі тисячоліття в Ополі. Експозиція музею представляє історію польської пісні з 20-тих років минулого століття до нашого часу», - розповідає про музей Валерія Іваненко.

  Тут можна знайти детальну інформацію на тему кожного фестивалю, який проводився у Польщі. Багато справжніх реквізитів і костюмів зірок, які можна віртуально приміряти. Якщо хтось бажає, може сам записати свій улюблений твір і надіслати його електронною поштою на згадку. А для більш просунутих працює віртуальна студія звукозапису.

  Музей польської пісні — це також культурний центр, в якому відбуваються зустрічі з артистами, концерти, музейні лекції та навчальні заняття для тих, хто навчається.


 5. Ознайомлення з інноваційними технологіями мікробіології та вірусології по програмі Erasmus+

  21 березня 2023 року директор Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii UO Dr hab. Agnieszki Dołhańczuk-Śródki та українські науковці, які отримали грант за програмою FEMS в Опольському університеті професор, доктор технічних наук Олександр Таширев та науковий співробітник, кандидат біологічних наук  Віра Говоруха з Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного (Україна), відділу екстремофільних мікроорганізмів провели екскурсію науковою лабораторією для студентів програми Erasmus+, зокрема для студентки спеціальності 015 «Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології)» Валерії Іваненко. Науковці не тільки розповіли про обладнання експериментальної лабораторії, вони дали змогу взяти участь Валерії у деяких дослідженнях перевірки якості води. 

 6. Знайомство з історією та культурою міста Ополе

  Сучасне Ополе є гармонійним поєднанням традиції та сучасності, науки та бізнесу. Це академічне місто. Тут виникають інноваційні проєкти, що знаходять застосування у місцевих та закордонних компаніях.

  Ополе — столиця Опольського воєводства.

  Символом минулого Ополя є Пястовска вежа XIV століття, що виконувала функції лицарської сторожової вежі. На даний час всередині неї можна переглянути мультимедійну виставу, присвячену історії Ополя, а з вершини помилуватися панорамою міста.

  Раз на рік місто стає столицею польської пісні. Музична традиція Ополя ініціювала виникнення Музею польської пісні — єдиного такого місця в Польщі. Крім багатої колекції пам'яток для відвідувачів підготовлені музичні стіни, кабіни для запису пісень та віртуальні примірочні.

  Ополе — це місто, яке варто відвідати та пізнати.  7. Лекції для бакалаврів Опольського університету спеціальності «Інженерія навколишнього середовища»

  Продовжуючи співпрацю за програмою академічної мобільності викладачів Миколаївського національного аграрного університету з Опольським університетом, Ірина Поточилова провела заняття за темою: «Modernization of energy infrastructure and improvment of energy efficiency». Під час обговорення актуальних питань акцентовано увагу, що екологічні проблеми не знають меж та кордонів, а мають інтернаціональний характер. Тому вирішення їх можливе лише за умови об’єднання зусиль як окремого суспільства, так і всього людського співтовариства загалом. 


 8. Презентація можливостей для проведення наукових досліджень та освітньої діяльності Опольського університету

  Директор Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii UO Dr hab. Agnieszki Dołhańczuk-Śródki, prof. UO та декан Datiusz Suszanowicz презентували викладачам Миколаївського національного аграрного університету Василю Грубаню, Ірині Гончаренко, Тетяні Іваненко та Ірині Поточиловій програму академічної мобільності Erasmus+ та провели екскурсію до наукової лабораторії. 9. Лекції для магістрів Опольского університету спеціальності «Інженерія навколишнього середовища»

  Відповідно до програми академічної мобільності викладачів Миколаївського національного аграрного університету професором Іриною Гончаренко розпочато лекційні заняття за темою: «Experience and prospects of Ukraine in the field of processing organic raw materials into energy: biogas and biomethane». Актуальна тема занять викликала зацікавлення з боку майбутніх магістрів. Під час дискусії було окреслено спільні питання у розвитку новітніх біогазових технологій для задоволення потреб споживачів у Польщі та Україні.
  Бажаємо успішної реалізації поставлених завдань!
 10. Залучення іноземних фахівців до викладання вищої математики на інженерно-енергетичному факультеті

   Для обміну досвідом викладання вищої математики кафедра вищої та прикладної математики практикує регулярні онлайн заняття з участю викладачів іноземних ВНЗ. Так 21 березня 2023 року професор  кафедри прикладної математики інституту технічної інформатики Варшавського  університету Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, доктор хаб. Ігор Атаманюк  прочитав  онлайн лекцію для здобувачів вищої освіти (бакалавр) і здобувачів вищої освіти початкового рівня (молодший бакалавр) першого курсу  спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» 

  Лекція на тему "Похідна за напрямом. Градієнт" була прочитана українською мовою на високому професійному рівні. Студенти поставили багато питань на тему лекції і отримали кваліфіковане роз’яснення поняття похідної за напрямом. 

  В кінці бесіди професор побажав успіхів в навчанні і запропонував в разі необхідності  звертатися за консультацією з питань вивчення курсу "Вища математика". 

Організації, асоціації

Центр екологічного землеробства «Південь Органік» МНАУ. Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти.

Наукові вісники МНАУ

Нові видання МНАУ

Газета "Агросвіт"

 

Flag Counter

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)