Кожен, хто згадує своє навчання, пам'ятає вчителів, а не методи і прийоми. Учитель – серце системи освіти.

(Сідні Хук)

Новини МНАУ

Новини Миколаївського національного аграрного університету
 1. Вручення дипломів випускникам факультету ТВППТСБ
  13 липня 2017 року відбулося урочисте вручення дипломів випускникам факультету ТВППТСБ ступеня вищої освіти «Магістр», освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» освітніх спеціальностей 152-«Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» і 204-«ТВППТ» денної та заочної форм навчання. Цього року дипломи отримали 28 випускників, з них 3 – з відзнакою. З вітальною промовою до випускників звернувся ректор Миколаївського національного аграрного університету академік Шебанін В'ячеслав Сергійович, який привітав усіх із успішним завершенням навчання та отриманням повної вищої освіти. Декан факультету ТВППТСБ професор Гиль Михайло Іванович під час своєї промови зазначив, що протягом навчання в університеті випускники продемонстрували не лише високу успішність в опануванні навчальних дисциплін, але і активну організаторську, наукову та суспільну діяльність. Завідувачі випускових кафедр тепло і сердечно привітали випускників та побажали їм зайняти гідне місце в житті, берегти землю та шану до праці й власної професії.
  У свою чергу випускники та їх батьки висловили слова вдячності та поваги всім науково-педагогічним працівникам, рідним які впродовж всього навчання не тільки навчали, а й допомагали добрим словом та порадою. Вони побажали колективу Миколаївського НАУ професійного процвітання, натхнення та розумних і наполегливих студентів.
  Вітаємо випускників і сподіваємося, що дипломи, які вони отримали – це старт у щасливе та успішне майбутнє!

  Заступник декана факультету ТВППТСБ доц. Каратєєва О.І.

  Випускник магістр-метролог Сенчило Я,В. звертається до викладачів

  Випускники технологічного факультету 2017 року

  Доцент кафедри ТВПТ доц. Калиниченко Г.І. вітає випускників

  Завідувач кафедрою ГГТБ доц. Луговий С.І. вітає випускників

  Завідуюча кафедрою ПЯБП проф. Патрєва Л.С. вітає випускників

  Завідуюча кафедрою ТПССПТ проф. Підпала Т.В. вітає випускників

  Метрологи в очікуванні дипломів

  Музичний дарунок випускникам від студентки університету

  Привітання ректора університету випускників факультету

  Ректор академік НААН Шебанін В.С. вручає дипломи

  Слова вдячності від батька - Гіль А.І. до керівництва й викладачів універиету

  Технологи в очікуванні дипломів
 2. Дайджест МНАУ №257


  До Вашої уваги новий випуск «Дайджесту МНАУ».
  Ви дізнаєтеся як при Приймальній комісії Миколаївського НАУ розпочав свою роботу Консультаційний центр для абітурієнтів, та як у Технолого-економічному коледжі Миколаївського НАУ відбулося урочисте вручення дипломів здобувачам вищої освіти.
   Приємного перегляду!

 3. Вручення дипломів здобувачам вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування»
  12 липня  2017 року відбулося вручення дипломів здобувачам вищої освіти денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
  На святі були присутні випускники, професорсько-викладацький склад кафедр факультету, завідувачі кафедр, батьки та гості!
  13 випускників факультету отримали диплом про повну вищу освіту, 2 випускники отримали дипломи з відзнакою.  
  Привітали випускників – перший проректор університету, професор Бабенко Дмитро Володимирович; директор навчально-наукового інституту економіки та управління, доцент Клочан Віра Павлівна; декан обліково-фінансового факультету, професор Вишневська Ольга Миколаївна. Привітання лунали й від здобувачів вищої освіти, вихованців факультету культури й виховання!  
  Від випускників чудові слова подяки виразила Бондаренко Сніжана – староста академічної групи.
  Вітаємо усіх зі святом! 
  Дякуємо ректорату, професорсько-викладацькому складу кафедр. 
  Дякуємо батькам і рідним випускників за турботу! 
  Бажаємо усім миру, радісних подій, сонячних днів, міцного здоров’я! 

  Деканат обліково-фінансового факультету
 4. Звіт по практиці 2017 року
  З 03.07.2017р. по 07.07.2017р. три здобувача вищої освіти ІІ курсу інженерно-енергетичного факультету Мороз А.Ю., Спиця А.Ю., Вдовиченко М.М. згідно угоди про академічну мобільність проходили навчальну практику на здобуття робочої професії тракторист-машиніст у ВП НУБіП «Ніжинський агротехнічний інститут». Під час проходження практики, здобувачі вищої освіти не тільки здобували практичні навички, але й познайомились мальовничим куточком України.
  Щира подяка ректору Миколаївського національного аграрного університету та деканату інженерно-енергетичного факультету за змістовну та цікаву практику.
 5. Випускні іспити на технологічному факультеті
  Вкотре літня пора на технологічному факультеті – це час проведення засідань Екзаменаційної комісії з атестації бакалаврів й магістрів щодо шуканої ними кваліфікації. У цей раз збиралися чотири різних склади цієї комісії, які виявляли відповідність знань й вмінь, набутих за період навчання вимогам державного стандарту та сучасного бізнесу.
  Першою розпочала роботу комісія з оцінювання бакалаврів-технологів з виробництва і переробки продукції твринництва. 82 випускника проходили процедуру комплексного іспиту, протягом якого і теоретичну, і практичну підготовки здобувачів вищої освіти за чотири роки навчання було оцінено. До речі, відбулось й їх оцінювання за допомогою і ПЕОМ. Результати були обнадійливі – середній бал за чотирибальною шкалою (5 : 4 : 3 : 2) – 4,12, а якість – 76%. Глибокі знання з дисциплін показали такі студенти: Московченко М.А., Потриваєва О.І., Балло Д.М., Мішуровська К.С., Кривозубова В.Д., Братко А.В., Мессер О.О., Тітенко Т.Ю., Негрєєв О.С., Волкова І.Г., Кириця О.І., Балан А.І. Диплом бакалавра-технолога з відзнакою підтвердили: Московченко М.А., Потриваєва О.І., Балло Д.М., Мішуровська К.С.


  1 – проф. Нежлукченко Т.І. і комісія оцінюють бакалаврів-технологів з технології виробництва і переробки продукції тваринництва


  2 – бакалавр-технолог Московченко М.А. дає відповідь по усному етапу іспиту


  3 – бакалавр-технолог Потриваєва О.І. зосередилася на професійній дискусії з комісією


  4 – етап практичного випробування складає бакалавр-технолог Кривозубова В.Д.

  Наступне засідання Екзаменаційна комісія дещо іншим складом провела за процедурою комплексного іспиту у фахівців з біотехнологій і біоінженерії. Чотиририрічна підготовка 14–ти студентів цієї спеціальності виявила в них середній рівень знань на рівні 3,92 бали при якості – 57%. А глибокі знання з дисциплін показали такі студенти: Бабіна О.В., Давиденко О.О., Песчаненко О.В., Романюк А.В. Диплом бакалавра-біотехнолога з відзнакою підтвердили: Бабіна О.В., Давиденко О.О., Песчаненко О.В. 


  5 – проф. Дуган О.М. і комісія оцінюють бакалаврів-біотехнологів за процедурою усного випробування


  6 – бакалавр-біотехнолог Бабіна О.В. дає відповіді на додаткові запитання


  7 – група бакалаврів-біотехологів уважно спостерігають за відповідями свого колеги


  8 – процедура практичного випробування бакалаврів-біотехнологів перед Екзаменаційної комісією

  У подальшому Екзаменаційна комісія оцінювала 12-ть випускників освітньо-кваіфікаційного рівня «Спеціаліст» (останній раз, оскільки цей ОКР вилучено з програм підготовки студентів у державі). Захищалися підготовлені дипломні роботи, наукові положення та техніко-технологічні рішення по окремих технологіях ведення галузі тваринництва й первинної переробки тваринницької сировини в конкретних господарствах Півдня України. Середній бал по процедурі наукової дискусії з випускниками виконаних ними дипломних робіт склав 4,38-4,50 бали за денною і заочною формами навчання при 100-% якості! Під час захисту випускних робіт студенти Ацехівський О.В., Левковська С.В., Абраменко М.В. показала міцні знання по спеціальності, вірно відповідали як по суті виконаних ними робіт, так і на додаткові запитання. А диплом спеціаліста-технолога з відзнакою підтвердила лише Левковська С.В.


  9 – проф., член-кореспондент НААН Рубан С.Ю. і комісія засуховують доповідь спеціаліста-технолога по дипломній роботі


  10 – секретар Екаменаційної комісії Григорʼєва С.В. викликає наступного спеціаліста-технолога до захисту


  11 – відмінниця Левковська С.В. доповідає власні результати досліджень

  Завершила Екзаменаційна комісія свою работу у цей раз оцінюванням 16-ти випускників як спеціалістів, так і магістрів з освітньої спеціальності 152-«Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». До речі, частина процедури відбулась на виїзді – в умовах ДП «Миколаївстандартметрологія». На іспит прийшли працівники установи і жваво цікавилися у молодих фахівців виробничими питаннями, головним чином тими, які вже «завтра» чекають на молоде поповнння бізнесу й установ. Середній бал за процедуру захисту випускної роботи, наукову дискусію по ній склав 4,00-4,31 бали за денною і заочною формами навчання при 94-% якості. Під час захисту студенти Волчо І.А., Гіль Н.А., Бєгун О.В., Бузнік О.М. виявили перед складом комісії міцні знання зі спеціальності, давали вірні відповіді і по суті виконаних ними робіт, і по додаткових запитаннях. На це неможливо було не звернути увагу! Диплом спеціалістів та магістрів-метрологів з відзнакою було підтверджено студентами Волчо І.А. та Гіль Н.А. 


  12 – проф. Тріщ Р.М., члени комісії та преставники бізнесу розпочали оцінювання спеціалістів-метрологів в умовах виробництва


  13 – секретар Екаменаційної комісії Головко Ю.О. викликає наступного спеціаліста-метролога до захисту


  14 – після процедури захисту спеціалісти-метрологи та склад Екзаменаційної комісії перед філією факультету – ДУ «Миколаївстандартметрологія»


  15 – магістри-метрологи розпочали доповідати результати випускних робіт


  16 – проф. Тріщ Р.М. і члени комісії оцінюють магістрів-метрологів в умовах фаультету


  17 – відмінниця Гіль Н.А. доповідає власні результати досліджень


  18 – елемент доповіді – показ процесної моделі, що зазнала оцінку й удосконалення під час виконання дипломної роботи студентом-метрологом

  У цілому і процедура комплексного іспиту в бакалаврів, і захист дипломних і випускних робіт спеціалістів та магістрів показав, що більшість випускників мають якісні знання з сучасних технологій ведення галузі тваринництва й первинної переробки тваринницької сировини, біотехнології та біоінженерії, метрології і сертифікації, стандартизації та вони в змозі кваліфіковано проводити роботу за своїм фахом, про що було відмічено усіма головами Екзаменаційних комісій, професорами – Нежлукченко Т.І. (ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет»), Дуганом О.М. (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»), Рубаном С.Ю. (ТОВ МВК «Єкатеринославський», м. Дніпро), Тріщ Р.М. (Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків).
  То ж вітаємо випускників з першим в їх житті успішним державним випробуванням щодо відповідності до професійної кваліфікації і…дякуємо за відповідальне та старанне навчання у фахівців факультету й університету. Щасливої Вам усім карʼєри та міцного здоровʼя!

  Декан факультету ТВППТСБ проф. М.І. Гиль
 6. Оголошено І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт молодих вчених
      Відповідно до наказу МОН України від 03.07.2017 р. № 983 «Про оголошення конкурсного відбору у 2017 році проектів наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», з 4 липня 2017 року в Миколаївському НАУ розпочато І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених (далі – Конкурс), що пропонуються до виконання за рахунок коштів загального фонду державного бюджету у 2017 році.
      Формування тематики проектів наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених буде здійснюватися згідно з наступною тематикою:
  • нові технології транспортування, перетворення та зберігання енергії; впровадження енергоефективних, ресурсозбережувальних технологій; освоєння альтернативних джерел енергії; безпечна, чиста й ефективна енергетика;
  • нові технології екологічно чистого виробництва та будівництва, охорони навколишнього природного середовища, видобутку та переробки корисних копалин; хімічні процеси та речовини в екології; раціональне природокористування; 
  • технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу; органічне виробництво і продовольча безпека;
  • економічні перетворення; демографічні зміни та благополуччя суспільства.
  Документи для ознайомлення:
  Наказ Міністерства освіти і науки України від 03.07.2017 р. № 983 (завантажити)
  Додаток 1 (завантажити)
  Додаток 2 (завантажити)
  Додаток 3 (завантажити)

 7. Незабутня подорож для першокурсників до інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова "Асканія-Нова"
  5 липня 2017 року в рамках проведення планового виїзного заняття зі здобувачами вищої освіти І курсу напряму підготовки 6.090102 – «ТВППТ» завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва, доктор сільськогосподарських наук, доцент Лихач Вадим Ярославович та кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри Калиниченко Галина Іванівна здійснили цікаву, науково-необхідну та врешті-решт незабутню подорож для першокурсників до Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова».
  З початку приїзду до «Асканії Нова» з промовою до здобувачів вищої освіти та викладачів Миколаївського НАУ виступили Іовенко Василь Миколайович, доктор сільськогосподарських наук, завідувач відділу генетики сільськогосподарських тварин Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф.Іванова Національного наукового селекційно-генетичного центра з вівчарства та Маслюк Андрій Миколайович, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії селекції овець та кіз. Науковці Інституту тваринництва розповіли про історію створення даного закладу, його напрямки діяльності, реальності сьогодення та плани на майбутнє. Крім того, виступаючі наголосили здобувачам вищої освіти І курсу про переваги та необхідність для задоволення продовольчої проблеми України обраної спеціальність для навчання задля отримання вкрай важливої професії, яку вони отримають у Миколаївському національному аграрному університеті.
  Наступним кроком у знайомстві з Асканією Новою стала екскурсія до музею історії Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф.Іванова, яку проводила співробітник наукової бібліотеки О.В. Свістула, призвела на учасників події позитивні враження.
  В свою чергу, Писаренко Н.Б. – кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії генетики та селекції сільськогосподарських тварин розповіла відвідувачам про можливість здійснення даною лабораторією оцінки генетичних параметрів продуктивності сільськогосподарських тварин та птиці, Жулинська О.С. провідний фахівець з відтворення овець розповіла про основні методи відтворення овець.
  Далі, здобувачам вищої освіти І курсу була проведена цікава екскурсія до дендропарку біосферно-ландшафтного заповідника «Асканія-Нова», в якому ще за часи його засновника – Ф.Е. Фальц-Фейна було насаджено 1114 видів та садових форм рослин з усіх кутів земної кулі. Навіть мали змогу відвідати маєток засновника «Асканія-Нова» Ф.Е. Фальц-Фейна, який знаходиться тепер на території зоопарку.
  В цілому, поїздка до Асканії-Нова виявилася не тільки цікавою, але й потрібною для подальшого здобуття професійних навичок. Тож дякуємо всім організаторам та учасникам даного заняття!!!!

  В.о. завідувача кафедри ТВПТ                                                                         В.Я. Лихач

 8. «Розвиток потенціалу мобільності для студентів ВНЗ в країнах-партнерах» / Мілетус
      Миколаївський національний аграрний університет спільно з Технічним університетом Гамбургу-Харбург (координатор) отримав фінансування в рамках грантового проекту Євросоюзу «Розвиток потенціалу мобільності для студентів ВНЗ в країнах-партнерах» [Мілетус] (Students' Mobility Capacity Building in Higher Education in Ukraine and Serbia / MILETUS), який буде імплементуватись протягом трьох років (2016-2019 рр.).
      МІЛЕТУС – програма розвитку потенціалу в галузі віртуальної, реальної і змішаної студентської мобільності (СМ) в Сербії та TÜRIL (території України, визнаної міжнародним правом). Створюючи необхідні умови на рівні міністерств і інституціональному рівні, Мілетус прагне підвищити шанси випускників до працевлаштування в компаніях, що працюють на міжнародному ринку, а також якість аспірантських досліджень, і, таким чином, зробити внесок у підвищення якості науки в країнах-партнерах вцілому.
      Щоб активізувати академічну мобільність студентів, будуть задіяні покращені методи на рівні міністерств, а також підтримані функції існуючих міжнародних відділів у вузах. Професорсько-викладацький склад буде підготовлено методологічно; для цього буде розроблено відповідні навчальні матеріали. Особливий акцент буде робитись на студентах з обмеженими можливостями, для яких відкриються можливості віртуального навчання і мобільності.
      Ці віртуальні мобільності для магістрантів будуть включати в себе завдання, які дозволяють розвинути навички, що дозволяють працювати в міжнародних командах, а це, в свою чергу, надасть випускникам компетенції, очікувані роботодавцями. Вказані програми мобільності приведуть до необхідності розширення співробітництва для аспірантів в міжнародному плані, що в кінцевому рахунку поліпшить якість їх навчання.
      Основні результати проекту:
  • поліпшення управління програмами мобільності студентів на міністерському та інституційному рівнях
  • база для віртуальних, реальних і змішаних СМ 
  • вдосконалені методики організації СМ
  • полегшення доступу до програм мобільності для студентів з обмеженими можливостями
  • розширені можливості працевлаштування для випускників у зв’язку з набуттям навичок, необхідних в сучасному міжнародному ринку праці
  Сайт проекту - miletus.mnau.edu.ua

 9. До уваги вступників із сільської місцевості!
  ШАНОВНІ ВСТУПНИКИ ІЗ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ !!!

      Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 р. Ви маєте можливість ПІДВИЩИТИ СВІЙ КОНКУРСНИЙ БАЛ за рахунок використання сільського коефіцієнту (пункт 5 розділ VII Умов прийому).  
      Відповідно до абзацу п’ятого статті 1 Закону України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність» сільська місцевість - території, що знаходяться за межами міст і є переважно зонами сільськогосподарського виробництва та сільської забудови.
      У розумінні Умов прийому до сільських населених пунктів відносяться села, а також селища (крім селищ міського типу та селищ у складі міст та селищ міського типу) і селища в складі об’єднаних територіальних громад.
      Документом, який підтверджує право вступника на користування сільським коефіцієнтом є Довідка про реєстрацію місця проживання особи (завантажити), відповідно до додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (зразок додається).
      Відповідно до пункту 3 зазначених Правил реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
      Після отримання такої довідки вступник сканує її і завантажує у свій електронний кабінет ДО 25 ЛИПНЯ. Уповноважені особи приймальних комісій вищих навчальних закладів, куди такий вступник подав документи на участь у конкурсному відборі, перевіряють право вступника стосовно можливості скористатись сільським коефіцієнтом шляхом проставлення відповідної відмітки в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  Звертаємо Вашу увагу, що скористатися правом вступу з урахуванням сільського коефіцієнту можуть лише вступники, які здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості у рік вступу (2017 рік).
      За додатковою інформацією звертайтесь до Приймальної комісії  Миколаївського національного аграрного університету: головний навчальний корпус, м. Миколаїв, вул. Георгія Гонгадзе (Паризької комуни), 9, аудиторія 106, тел. +3 80512 34 60 62

 10. Дайджест МНАУ №256


  До Вашої уваги новий випуск «Дайджесту МНАУ».
  Ви дізнаєтесь як між Вищою Школою Бізнесу в Домброві Гурнічій (Республіка Польща) та Миколаївським НАУ було підписано договір про співпрацю, та як практичні заняття для здобувачів вищої освіти факультету агротехнологій пройшли на дослідних полях Миколаївського НАУ.
   Приємного перегляду!

Справжнє джерело багатства і капіталу – людські мозок, натхнення, уява та віра в майбутнє! (Стів Форбс)