Еволюційний розвиток форм існування грошей

12 квітня 2012 року на базі Миколаївського державного аграрного університету відбувся IIIсемінар «Еволюційний розвиток форм існування грошей». Приємно відзначити, що межі Регіонального семінару щорічно розширюються. Так, в цьому році ми приймали гостей з 6 ВНЗ (в тому числі Херсонський державний аграрний університет), економічного ліцею № 3 та ЗОШ № 33, 61.

Унікальні колекції, які були представлені на семінарі – надані територіальним управлінням НБУ в Миколаївській області та студентами Миколаївського ДАУ. Свою колекцію продемонструвала і кафедра фінансів Миколаївського ДАУ.

Відкрила науковий семінар к.е.н., доцент кафедри фінансів Бурковська А.В., яка надала слово першому проректору, кандидату технічних наук, професору, академіку УАЕК, заслуженому працівнику народної освіти України Бабенку Дмитру Володимировичу, який привітав учасників семінару та побажав плідної праці.

Семінар традиційно складався з двох частин: перша – присвячена доповідям учасників та їх обговоренню; друга – вікторина, де за вірні відповіді на питання була можливість одержати кожному з присутніх призи.

Під час роботи семінару було заслухано такі теми доповідей:

1. Товарна форма грошей. Мушлі каурі – Яров Віталій Михайлович (Е 5/3, Миколаївський ДАУ);

2. Прояви металевої форми грошей в країнах світу – Свидро Тетяна Олегівна (Б 3/5, Миколаївський ДАУ);

3. Монети царської Росії у період 1701-1917 рр. – Радько Дар’я Анатоліївна (Б 3/7, Миколаївський ДАУ);

4. Ступені захисту банкнот у світі – Глобіна Юлія Валеріївна (Б 3/5, Миколаївський ДАУ);

5. Різновиди банківських грошей – Ручинська Олександра Олександрівна (Б 3/5, Миколаївський ДАУ);

6. Новації інформаційних технологій - електронні гроші – Леонтьєв Віталій Андрійович (ЗЕД 3/2, Миколаївський ДАУ );

7. Стан та перспективи розрахунків векселями в Україні – Ляшенко Олексій Сергійович (Е 3/5, Миколаївський ДАУ);

8. Види електронних грошей – Марчук Ірина Вадимівна (Херсонський ДАУ);

9. Використання електронних грошей в Україні – Щеглова Анастасія Олегівна (Е 3/2, Миколаївський ДАУ);

10. Шахрайство в платіжних системах України – Циганок Іван Вікторович (Херсонський ДАУ).

Виступи доповідачів супроводжувались демонстрацією слайдів та наведенням великої кількості прикладів. Учасники зазначили, що інформація, отримана на семінарі, була для них цікавою та корисною.